Tom Lee’nin Bitcoin Tahmini: 2024’te 150 Bin Dolar Mümkün mü?


Bitcoin, Mart 2024’te 73 bin dolarlık rekorunu kırdıktan sonra yıl sonuna kadar 150 bin dolara ulaşabileceği öngörülüyor. Bu iddialı tahmin, kripto para dünyasının önde gelen isimlerinden Tom Lee tarafından dile getirildi.

Bitcoin’in Mt. Gox Faktörü

Lee, Bitcoin’in son dönemdeki fiyat hareketlerinde, iflas eden kripto para borsası Mt. Gox’un yarattığı satış baskısının etkili olduğunu düşünüyor. Borsanın alacaklılarına yapacağı geri ödemelerin Temmuz ayında tamamlanmasıyla bu baskının ortadan kalkacağını ve Bitcoin fiyatının yılın ikinci yarısında keskin bir yükseliş yaşayabileceğini öngörüyor.

bitcoin tahmini 2024te 150 bin dolar mumkun mu
tom lee'nin bitcoin tahmini: 2024'te 150 bin dolar mümkün mü? 2

Diğer Analistlerin Görüşleri

Kripto para analistleri de Bitcoin’in belirli direnç seviyelerini aşması durumunda yükseliş trendinin devam edebileceğini belirtiyor. 61.500 dolar seviyesinin üzerinde kalması halinde 65.000 doları test edebileceği, hatta Temmuz sonuna kadar 67.000 doları aşabileceği ifade ediliyor.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tom Lee’nin daha önceki Bitcoin tahminlerinin her zaman doğru çıkmadığı unutulmamalı. 2020 sonunda Bitcoin’in 2021’de 120 bin dolara ulaşacağını öngörmüş ancak bu gerçekleşmemişti. Yine de Mt. Gox faktörü ve diğer analistlerin olumlu görüşleri, Bitcoin’in yıl sonuna kadar önemli bir yükseliş potansiyeli taşıdığını gösteriyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTiktok, ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir