Solana Tabanlı NFT’lerin Hacmi Ethereum’un Rakamlarını Aştı!


nft
solana tabanlı nft'lerin hacmi ethereum'un rakamlarını aştı! 6
  • Solana tabanlı takas edilemez tokenlerin (NFT) hacmi, Ethereum’u aştı.
  • ETH için haftalık işlem miktarı 500 bin, Solana ise 630 bin oldu.
  • Solana’nın NFT pazarı, günlük hacim açısından istikrarlı bir düşüş yaşıyor.

Santiment’in yakın tarihli bir tweet’ine göre, Solana tabanlı takas edilemeyen tokenlerin (NFT) hacmi Ethereum‘u geride bıraktı. Hacimler küçük bir faktörle farklılık gösterse de, yine de çok kritiktir.

Dikkate alınması gereken önemli bir faktör, tweet’te çizilen hacmin USD cinsinden değil, blok zincirinin yerel tokeninde hesaplandığı gerçeğidir.

Başka bir deyişle, Ethereum’un yalnızca 550.000 ETH değerinde NFT işlemi gözlemlemesine rağmen, hacim 550 milyon doları aşıyor. Ancak, 1,3 milyon değerindeki SOL işlemi yalnızca yaklaşık 43,39 milyon dolar değerindedir.

coinprojesi.com nft volume eth

Solana‘nın NFT‘si, hafta boyunca gerçekleştirilen toplam işlemlere gelince, Ethereum’u geçemedi. ETH için haftalık işlem miktarı 500.000, Solana ise 630.000 olarak gerçekleşti. Bu, Solana‘nın etkinliğinin Ethereum’dan yaklaşık %32 daha yüksek olduğu anlamına geliyor.

coinprojesi.com solana nft transactions this week

Makro zaman çerçevesine bakıldığında, Solana‘nın NFT pazarı günlük hacim açısından istikrarlı bir düşüş yaşıyor. Son iki ayda MagicEden’de kaydedilen en yüksek hacim 380.000 SOL oldu.

coinprojesi.com solana daily nft volume

Aynı dönemde, Solana‘daki günlük NFT alımları da yaklaşık %78 oranında azaldı.

Öte yandan, Ethereum da benzer bir kaderi yaşıyor. Mayıs ayında 476 milyon dolarlık zirveden bu yana, Ethereum için günlük NFT işlem hacmi 3 Temmuz’da sadece 15 milyon dolara düştü.

Buna ek olarak, OpenSea şimdiden 43 milyon dolar değerinde cilt kaydetti. İşler bu hızla devam ederse, OpenSea ay sonuna kadar yalnızca 344 milyon dolarlık işlem kaydedebilir.

coinprojesi.com opensea monthly nft volume

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir