Solana NFT Protokolü Metaplex, Şirket Genelinde İşten Çıkarmalar Yaptı!


Solana ekosistemi, bir zamanlar dünyanın en büyük kripto para takas platformlarından biri olan FTX’in patlamasının ardından en ağır darbeleri almaya devam ediyor.

Yerel belirteci SOL, altcoin son iki hafta içinde değerinin %62’sini kaybettiği için ciddi şekilde zarar görüyor.

Piyasa değeri açısından şu anda 17. sırada yer alan kripto varlık Coingecko’nun takibine göre 12,88 dolardan el değiştiriyor ve son 24 saatte %5’ten fazla düşüş yaşadı. Bu arada, son yedi gün boyunca dijital para, spot işlem fiyatının %22,6’sını düşürdü.

Ayrıca, bazı gözlemciler tarafından, önemli sayıda uygulama geliştiricisinin çantalarını toplamaya ve blok zinciri ağını terk etmeye başladığı, bunun da yatırılan SOL jetonlarının azalan sayısının kanıtladığı gibi not edildi.

Solana çatısı altındaki insanların ve çalışanların dramı ne yazık ki burada bitmiyor.

solana
solana nft protokolü metaplex, şirket genelinde i̇şten çıkarmalar yaptı! 3

Metaplex Sayısı Açıklanmayan İşçiyi İşinden Çıkarmak Zorunda Kaldı

Solana NFT protokolü Metaplex, FTX krizinin olumsuz etkilerinin ardından işini ayakta tutmak için çaresizce görünen bir girişimde, Twitter üzerinden bazı çalışanlarıyla yollarını ayıracağını duyurdu .

Protokolün CEO’su ve kurucu ortağı Stephen Hess, stüdyonun hazinesinin FTX’in çöküşünden doğrudan etkilenmediğini açıklığa kavuşturdu, ancak bu kripto piyasası çöküşü olayının sonuçlarının onları bazı sert önlemler almaya zorladığını kabul etti.

Hess şu anda işten çıkarmadan etkilenecek çalışan sayısı ve hangi departmanların daha az sayıda ekip üyesiyle ilerlemek zorunda kalacağı konusunda sessizliğini koruyor.

Metaplex Studio, toplu olarak 3,6 milyar dolarlık şaşırtıcı bir değer getiren 22 milyondan fazla misli olmayan token basımı için kredilendiriliyor.

Solana TVL de Ağır Bir Darbe Aldı

FTX’in dahil olduğu koşullardan zarar gören tek şey SOL’un fiyatı ve piyasa değeri değil.

Bir zamanlar 1 milyar dolar olan Solana ekosisteminin TVL’si , 6 Kasım’dan bu yana %70 oranında düşerek 700 milyon dolardan silinerek çöktü.

Solana Vakfı’nın kripto borsasının arkasında 1 milyon dolardan fazla paraya sahip olması ve 3,2 milyon dolar değerinde FTX hissesi ve 3,43 milyon dolar değerinde FTT tokeni tutması yardımcı olmadı ve bu da değerinin neredeyse %80’ini sadece birkaç gün içinde kaybetti. Bir gün.

Kurucu ortak Anatoly Yakovenko, yatırımcılara mevcut durumlarında önümüzdeki 30 ay boyunca işlerinde kalmak için yeterli finansal kapasiteye sahip olduklarına dair güvence vermeye devam etse de, bu düzeyde maruz kalmanın bir sonucu olarak, ağın ekosistemi bunaldı ve harap oldu.

seri97 coinprojesi
sol toplam piyasa değeri hafta sonu tablosunda 4,6 milyar dolarda | coin edition’dan öne çıkan görsel, grafik: tradingview.com

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir