Solana, Güney Kore Web3 Pazarına 100 Milyon Dolar Enjekte Etti!


web3
solana, güney kore web3 pazarına 100 milyon dolar enjekte etti! 2
  • Solana fonunun ülkedeki oyun stüdyoları, GameFi, NFT’ler ve DeFi’de kullanılması bekleniyor.
  • Piyasa verilerine göre, Solana (SOL) yayınlandığı tarihte 39.35$ civarında işlem görüyor.

Solana Ventures ve Solana Foundation, Güney Kore Web3 pazarına 100 milyon dolarlık bir yatırım ve hibe fonu kanalize etti. Bu, TechCrunch ile konuşan Solana Labs oyunlarının genel müdürü Johnny Lee’ye göre. Bildirildiğine göre, fonun ülkedeki oyun stüdyoları, GameFi, NFT’ler ve DeFi’de kullanılması bekleniyor.

Lee, “Kore’nin oyun endüstrisinin büyük bir kısmı web3’e taşınıyor” dedi.

Esnek olmak istiyoruz; çok çeşitli proje boyutları, ekip boyutları var, bu nedenle [yatırımlarımızdan] bazıları girişim boyutunda çekler olacak.

Solana kripto kış yatırımı

Toplam kripto piyasa değeri, ATH’den 3 trilyon doların biraz üzerinde büyük bir düşüş kaydetti. CoinGecko tarafından sağlanan piyasa verilerine göre, toplam kripto piyasa değeri bugün 1,3 trilyon dolar civarında. SOL‘un ekosistemi yaklaşık 13,2 milyar dolar değerinde.

Bununla birlikte, kripto endüstrisi gelecekteki büyüme beklentileri için inşa etmeye devam ediyor. Ayrıca, kripto endüstrisi, ülke düzeyinde küresel olarak benimsenmeye doğru ilerliyor. El Salvador ve Orta Afrika Cumhuriyeti’nin Bitcoin’i yasal ihale olarak kabul ettiğini unutmayın.

Solana bir istisna değildir. Ayrıca, Solana ekosistemi, aynı küresel pazar için diğer blok zincirlerle rekabet ediyor.

Güney Kore, ekonomisinin büyümesine ve küresel yatırımcıları çekmesine yardımcı olan ileri teknolojilere sahiptir. Örneğin, ülkenin BT sektörü, akıllı telefon üreticisi Samsung’un desteğiyle büyük ilerlemeler kaydetti. Artan Güney Kore uzmanlığı ve ürünü için hazır pazar ile proje, bundan yararlanmayı amaçlıyor.

Güney Kore web3 pazarındaki 100 milyon dolarlık Sol yatırım, kripto endüstrisinde büyüme dinamik bir değişim yaratacak. Ayrıca, DeFi platformlarının çoğu, bilgisayarlar ve akıllı telefonlar dahil olmak üzere büyük ölçüde teknik donanım cihazlarına güveniyor.

Kısacası, Web2 endüstrisi Web3 guruları ile tanıştı. Güney Koreliler Web2’yi daha çok temsil ederken, Sol Web3’ü temsil ediyor.

Lee’ye göre, Solana büyük bir Web3 oyunu akışı yaşamak üzere. Web3 oyunlarının oynaması ücretsiz oyunlardan daha iyi benimseneceğinden emin. Ayrıca, oyuncular Web3 oyunlarında oynamak için gerçek parayla teşvik edilir.

Pazar görünümü

Solana, dünya çapında daha fazla kullanıcı ekleme konusunda muazzam ilerleme kaydetti. Solanabeach.io tarafından sağlanan zincir içi verilere göre, Solana’nın 1785 doğrulayıcısı var. Ancak daha da ilginç olanı, Kuzey Amerika, Batı Avrupa ve Uzak Doğu Asya ülkelerinde yoğunlaşmaları.

Solana ekosistemi, dünya çapında akıllı sözleşme pazarını kazanma yolunda ilerliyor. Bununla birlikte, süreç garanti edilmez ve diğerlerinin yanı sıra Ethereum ve Binance’in de aynı sektöre baktığı gerçeğini ortaya koyar. Bununla birlikte, Solana büyük bir potansiyele ve dünya çapında çok canlı bir topluluğa sahiptir.

Böylece gelecekteki büyüme beklentilerini daha yüksek hale getiriyor. Unutmayın, Sol madeni para, binlerce kripto varlığı arasında piyasa değerine göre 9. sırada yer alıyor. Bu arada, gelecekteki büyüme beklentileri, Solana DeFi’nin rakiplere göre ne kadar iyi benimsendiğine göre belirlenecek. Verilerimize göre Solana (Sol) 39.35$ civarında işlem görüyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir