Rusya Avrupa’nın En Büyük Nükleer Santralini Bombalarken Kripto Piyasası Düştü!


rusya
rusya avrupa'nın en büyük nükleer santralini bombalarken kripto piyasası düştü! 2
  • Bitcoin ve Ethereum dahil olmak üzere birden fazla kripto para, Rusya’nın Ukrayna’ya yaptığı son saldırının ardından fiyatlara düştü.
  • Toplam kripto piyasası değeri son 24 saatte %4,25 düştü.
  • FED, devam eden çatışmaya rağmen faiz artırımlarını sürdürecek.

En iyi kripto paralar Bitcoin ve Ethereum dahil olmak üzere birden fazla kripto para birimi, Rusya’nın Avrupa’nın en büyük nükleer santralini bombalamasının ardından bu hafta fiyat düşüşü gördü.

Rus kuvvetleri, Avrupa’nın en büyük nükleer santrali olan Zaporizhzhia santralini patlattı ve Ukrayna’nın kritik bir enerji kaynağını patlatırken yangın çıktı. Zaporizhzhia tesisi, Ukrayna’daki toplam elektriğin beşte birinden fazlasını sağlıyor.

Son güncellemeler, şehir etrafındaki çatışmaların söndürüldüğünü gösteriyor.

Ancak saldırı, kripto pazarını yeniden ciddi şekilde etkileyerek yatırımcılarda korku, belirsizlik ve şüphe (FUD) yarattı. CoinMarketCap‘ten alınan verilere göre, toplam kripto piyasası kapitalizasyonu son gün içinde %4,25 kaybetti.

Ayrıca, son 24 saatteki genel kripto piyasası hacmi yaklaşık %8 düştü ve şu anda 85,00 milyar dolar olarak fiyatlandırılıyor. Piyasanın en büyük tokeni Bitcoin‘in hakimiyeti gün içinde %0,19’a düştü.

Yazım itibarıyla Bitcoin, Ethereum (%6,41), Tether (%0,01), BNB (%3,09), USDC (%0,04) ile birlikte son 24 saatte fiyat düşüşü yaşayan ilk 10’daki dokuz kripto para birimi arasında yer alıyor. XRP (%3,71), Cardano (%4,68), Solana (%6,83) ve Çığ (%5,98).

Piyasadaki en büyük kriptolar olan Bitcoin ve Ethereum, daha önce yükseliş eğilimi gördü. Ancak Ukrayna’da tansiyon yükselmeye devam ederken, volatil fiyat hareketlerinin devam etmesi bekleniyor.

Bu arada, Amerika Birleşik Devletleri Federal Rezervi, devam eden ihtilafa rağmen, merkez bankasının enflasyonla mücadele etmek için bu ay faiz oranlarını artırmaya çalıştığını doğruladı. Kripto piyasasının yatırımcılardan daha düşük katılımlar görmesi bekleniyor ve bu da daha fazla fiyat düşüşüne neden olacak.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir