Robinhood, Ziglu’yu Satın Alarak Uluslararası Genişleme Planlarını Zorladı!


robinhood
robinhood, ziglu'yu satın alarak uluslararası genişleme planlarını zorladı! 2
  • Robinhood küresel olarak genişleme sürecindedir.
  • En son edinimi, Birleşik Krallık merkezli Ziglu adlı kripto varlık firmasından.
  • Satın alma, belirli kapanış koşullarına ve düzenleyici onaylara tabidir.

Kripto para dostu büyük hisse senedi alım satım uygulaması Robinhood, küresel olarak genişleme sürecinde. En son edinimi, Birleşik Krallık merkezli Ziglu adlı kripto varlık firmasından.

Robinhood tarafından Salı günü yapılan açıklamaya göre, borsa şirketi Ziglu‘yu satın almak için anlaşma imzaladı. Bu anlaşma belirli kapanış koşullarına ve düzenleyici onaylara tabidir. Anlaşmanın boyutu henüz resmi olarak açıklanmadı.

Robinhood‘dan bir sözcü, yakın tarihli bir röportajda Ziglu ile entegrasyonun aşamalar halinde gerçekleştirileceğini söylemişti.

Sözcüye göre, “Düzenleyici onaya tabi olarak, yakın vadede mevcut Ziglu müşterileri için hiçbir şey değişmeyecek. Daha uzun vadede, Ziglu’yu Robinhood’a daha eksiksiz entegre edeceğiz, Robinhood markasını denizaşırı ülkelere taşıyacağız ve operasyonları İngiltere’nin ötesinde Avrupa’ya genişletmek için çalışacağız.”

Robinhood, Ziglu‘nun satın alınmasının, uluslararası pazarlara genişlemesini hızlandırmaya yardımcı olacağından ve nihayetinde Birleşik Krallık’a ve Avrupa’ya bir geçiş kapısı sağlayacağından emin.

Hareket, Robinhood’un uluslararası alanda genişlemeye yönelik ilk girişimi değil. Hisse senedi alım satım platformu, düzenlemenin önemli bir katkıda bulunan faktör olmasıyla birlikte, çeşitli nedenlerle 2020’de iddialı genişleme planlarını iptal etmek zorunda kaldı. Ancak, şirket bu yıl genişleme çabalarını yenilediği için bu, Robinhood’un uluslararası genişlemeye gitme isteğini durdurmadı.

RobinHood‘un ticaret politikaları hakkında bazı tartışmalar olmasına ve platformun geçen yıl ABD düzenleyicilerinin dikkatini çekmesine rağmen, RobinHood son zamanlarda gelişmeyi zorluyor. Şirket ayrıca, bu yılın Nisan ayının başında 2 milyon ek kullanıcı için dijital cüzdan özelliğini kullanıma sundu.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir