Ripple Yöneticisi Brad Garlinghouse: Kripto Ve NFT’ler Çoklu Kullanım Durumlarına Dayalı Olarak Gelişecek!


kripto
ripple yöneticisi brad garlinghouse: kripto ve nft'ler çoklu kullanım durumlarına dayalı olarak gelişecek! 2
  • Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, kripto ve NFT’lerin birden fazla mevcut ve gelişmekte olan yardımcı programın arkasında gelişeceğinden emin.
  • Varlık tokenizasyonu yetersiz ve küresel gelecek çok zincirli, diye ekledi.

Sınır ötesi havale şirketi Ripple, hizmetlerinin alaka düzeyine ve kripto para birimleriyle kesişimine büyük güven duyduğunu ifade etti.

CoinTelegraph ile yakın tarihli bir röportajda konuşan CEO Brad Garlinghouse, firmanın şimdi karbon kredilerine 100 milyon dolar yatırım yaptığını söyledi.

Özellikle, yönetici Davos-Klosters’ta bu yılki Dünya Ekonomik Forumu’na (WEF) katılırken konuştu. Yıllık uluslararası etkinlik, küresel liderleri yerel, bölgesel ve uluslararası politikaları ve endüstrileri şekillendiren görüşmelere dahil ediyor. Bu kez WEF, kripto para birimleri ve sabit paralarla ilgili gündem tartışmasına dahil oldu.

NFT’ler yetersiz: Ripple yöneticisi Brad Garlinghouse

Ripple yöneticisine göre, yılların deneyimi ona kripto endüstrisinin profilde önemli ölçüde yükseldiğini gösterdi.

Dünyanın dört bir yanındaki liderler, bu teknolojilerin bileşenlerine gerçekte nasıl fayda sağlayabileceğini, ekonomilerine nasıl fayda sağlayabileceğini öğrendikçe, onları kullanacaklar. […] Sanırım bunun her gün olduğunu görüyoruz.

Ona göre, pazarın belirli segmentleri büyük bir vızıltı oluşturmuş olsa da, değiştirilemez tokenler (NFT’ler) “yetersiz”. Daha spesifik olarak, “Çeşitli varlıkların tokenizasyonu yetersiz” dedi.

Ripple’ı sektörde multi-milyon yatırım yapmaya iten şeyin bu olduğunu belirtti. Mevcut karbon piyasası büyük ölçüde dolandırıcılık tarafından “meydan okunuyor”. Ripple’ın karbon kredilerini tokenleştirmesi, daha fazla şeffaflık, izlenebilirlik ve etkinlik getiriyor, bu nitelikler, endüstride “devrim yaratabileceğini” söyledi.

Bunun yanı sıra Garlinghouse, kripto para birimlerinin bu yıl artan ve gerçek kullanım durumları göreceğine inanıyor. Bir örnek, Ripple’ın ilerlettiği sınır ötesi işlemlerdir. Garlinghouse, mevcut sınır ötesi işlem sistemlerinin “genellikle oldukça yavaş, oldukça pahalı ve açıkçası çok fazla hataya açık” olduğunu söyleyerek dezavantajlarına dikkat çekti. Farklı olarak, Ripple düşük maliyetlere ek olarak yüksek verimlilik sunuyor, diye ekledi.

Gelecek çok zincirli

İşadamı, yönettiği teknoloji firmasını desteklese de geleceğin “çok zincirli bir dünyada” olduğunu söylüyor. Bunun, kriptonun tek bir ağda ele alınması imkansız olan çeşitli kullanım durumlarına sahip olması nedeniyle olduğunu açıkladı. Ve Ripple hedeflerine odaklanırken, diğer gelişmekte olan kripto vakıfları benzer veya diğer yardımcı programlara hizmet edecek.

Buradaki bir örnek, Adam Neumann’ın tokenize edilmiş karbon kredisi girişimi Flowcarbon’dur. Yakın zamanda a16z gibi risk sermayesi devlerinden 70 milyon dolar toplayan firma, Ripple‘ınkine benzer bir ürün geliştiriyor. Flowcarbon, karbon kredisi satıcıları ve alıcılarının buluşup ticaret yapabilecekleri bir platform olacak. Alıcılar kolay erişim ve sertifikalı karbon kredilerinden emin olurken, satıcılar maruz kalma ve hızdan yararlanır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir