Ripple, Yeşil Kripto Endüstrisini Teşvik Etmek İçin Yenilenebilir Bir Enerji Fonuna 44 Milyon Dolar Yatırım Yapıyor!


coinprojesi.com ripple funds green crypto
ripple, yeşil kripto endüstrisini teşvik etmek i̇çin yenilenebilir bir enerji fonuna 44 milyon dolar yatırım yapıyor! 3

Ripple’nin Büyük Yatırımı!

Kurumsal blok zinciri ve kripto çözümleri sağlayıcısı Ripple, temiz bir enerji geleceği gerçekleştirmeyi amaçlayan yenilenebilir bir enerji fonuna milyonlarca dolar yatırım yapıyor.

Ripple bir basın açıklamasında, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki güneş enerjisi projelerini finanse etmek için Nelnet Yenilenebilir Enerji ile ortaklaşa toplam 44 milyon dolarlık yatırım yaptığını söyledi. Yatırımın çoğunluğu Ripple tarafından finanse ediliyor.

Duyuruya göre, yatırım önümüzdeki on yıl içinde 1,5 milyon ton karbondioksit emisyonu’nun dengelenmesine yardımcı olacak.

“Ripple Nelnet Yenilenebilir Enerji Fonu tarafından finanse edilen güneş enerjisi projelerinin, 35 yılda 1,5 milyon tondan fazla karbondioksiti dengelediği tahmin ediliyor, bu da 154 milyon galon benzin tüketiminden kaynaklanan CO2 emisyonuna eşdeğer.”

Ripple’ın sosyal etki başkanı Ken Weber, yatırımın kripto para birimi endüstrisini karbon negatif hale getirmeye yardımcı olacağını söyledi.

Basın açıklamasına göre Ripple, kripto’nun karbon ayak izini azaltmayı amaçlayan diğer girişimlerde zaten yer alıyor.

“Ripple, kripto para birimlerini karbondan arındırmaya ve kripto endüstrisini 2030 yılına kadar %100 yenilenebilir hale getirmeye odaklanan özel sektör liderliğindeki bir girişim olan Crypto Climate Accord’un bir parçası.

Geçen yıl Ripple, bunu yapan ilk büyük küresel blok zinciri olan XRP Ledger’ı karbondan arındırmak için Energy Web ve Rocky Mountain Institute ile ortaklık kurdu.”

Kripto çözümleri sağlayıcısı, “2030’a kadar veya daha erken bir zamanda karbon ağı sıfır” olmaya kararlı olduğunu ve “salımları azaltarak ve yeniden ağaçlandırma, biyokömür ve karbon tutma gibi karbon giderme projelerine yatırım yaparak” bu hedefe ulaşacağını söylüyor.

coinprojesi.com ripple scaled 1
ripple, yeşil kripto endüstrisini teşvik etmek i̇çin yenilenebilir bir enerji fonuna 44 milyon dolar yatırım yapıyor! 4

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir