Ripple Avukatı, Kripto Düzenleyici Düşmanlığının ABD’ye Ciddi Zarar Verdiğini Söyledi!


Ripple’ın en iyi avukatı, “düzenleyici düşmanlığın” hem kripto yenilikçilerine hem de perakende yatırımcılara zarar verdiğini düşünüyor.

Ripple’ın genel danışmanı Stuart Alderoty, bir Politico etkinliğindeki yeni bir tartışmada, San Francisco merkezli ödeme firmasının ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) dava açtığı Aralık 2020’den bu yana platformuna tek bir ABD müşterisi imzalamadığını söyledi.

ripple
ripple avukatı, kripto düzenleyici düşmanlığının abd'ye ciddi zarar verdiğini söyledi! 2

SEC ve Ripple, XRP’yi kayıt dışı bir menkul kıymet olarak satmakla suçlayan bir davaya karıştı.

Yine de Alderoty, Ripple’ın yerel zorluklara rağmen geliştiğini ve şirketin ödeme raylarının bu yıl 10 milyar dolardan fazla işlemi kolaylaştıracağını belirtti.

“Geçtiğimiz iki yılda, şirket olarak şimdiye kadarki en güçlü yıllarımızı geçirdik. Bu 10 milyar dolarlık hacim çoğunlukla denizaşırı kullanılıyor. Ve bu arada, tüm bunlar kara para aklamayı önleme yasaları, OFAC [Yabancı Varlıkların Kontrolü Ofisi] yasaları, yaptırım karşıtı yasalar vb. ile uyumlu olarak yapılır. Neden? Neden son iki yılda tek bir ABD müşterisiyle anlaşma yapmadık? Düzenleyici belirsizlik ve gerçekten düzenleyici düşmanlık nedeniyle.”

Alderoty, “uygulama yoluyla düzenlemenin” ABD’yi Singapur, Londra ve Dubai gibi diğer ekonomik merkezlere kıyasla dezavantajlı hale getirdiğini söylüyor.

“Burada ABD’de yaptığımız şey ve bence bir kurum olarak esas olarak SEC aracılığıyla siyaseti ve sağlam politika üzerindeki gücü yükseltmektir. Ve bunu yaparken, yalnızca inovasyona, yenilikçilere ve Ripple ve diğerleri gibi girişimcilere zarar vermiyorsunuz… ama nihayetinde bu varlığın perakende sahibine zarar veriyorsunuz.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir