RBI Yetkilileri Hindistan’daki Kripto İle İlgili Endişeler Hakkında Ayrıntılı Bilgi Veriyor!


hindistan
rbi yetkilileri hindistan'daki kripto i̇le i̇lgili endişeler hakkında ayrıntılı bilgi veriyor! 2
  • RBI yetkilileri, bir parlamento paneline kripto para birimlerinin ekonominin bir kısmının “dolarizasyonuna” yol açabileceğini söyledi.
  • RBI’nin para politikasını belirleme ve ülkenin para sistemini düzenleme kapasitesini ciddi şekilde baltalayacaktır.
  • Şu anda Hindistan’da 15 ila 20 milyon kripto yatırımcısı var.

RBI‘nin üst düzey yetkilileri, bir parlamento paneline kripto para birimlerinin, Hindistan’ın egemen çıkarlarına aykırı olacak şekilde ekonominin bir kısmının “dolarizasyonuna” yol açabileceğini söyledi.

RBI‘nin üst düzey yetkilileri, eski maliye bakanı Jayant Sinha’nın başkanlık ettiği Parlamento Maliye Daimi Komitesine brifing verirken, kripto para birimleri hakkındaki endişelerini çok net bir şekilde dile getirdi ve bunların finansal sistemin istikrarı için zorluklar oluşturduğunu söyledi.

Panelin bir üyesi, “RBI’nin para politikasını belirleme ve ülkenin para sistemini düzenleme kapasitesini ciddi şekilde zayıflatacak” dedi.

Kripto para birimlerinin rupinin yerini alabilecek işlemsel para birimleri haline gelme potansiyeline sahip olduğunu kabul ederken, merkez bankası yetkilileri hala şüpheleri olduğunu ve bu para birimlerinin “para sisteminin bir bölümünü değiştirebileceğini ve aynı zamanda RBI’nin kripto para birimini düzenleme kapasitesini baltalayacağını” belirtti. sistemdeki para akışı.

Merkez bankası yetkililerine göre kripto paralar sadece terör finansmanı, kara para aklama ve uyuşturucu kaçakçılığına dahil olmakla kalmıyor, aynı zamanda ülkenin finansal sisteminin istikrarı için daha büyük bir tehdit oluşturuyorlar.

Bankacılık yetkililerinin kripto para birimleriyle ilgili temel endişesi Hindistan ekonomisinin “dolarizasyonu” olsa da, kriptoların ülkenin bankacılık sistemine neler yapabileceği konusunda da çekinceleri var.

RBI yetkilileri, insanlar zor kazanılan paralarını kriptoya yatırmaya başlayacağından, kripto para birimlerinin bankacılık sistemi üzerinde olumsuz bir etkisi olacağını ve bu da bankanın borç verecek daha az para ve kaynak bırakacağını belirtti.

Şu anda Hindistan‘da 15 ila 20 milyon kripto yatırımcısı var.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir