Rapor: Ethereum Yatırımları Ağustos Ayında Rekor Kırdı!


Blockchain içgörü platformu CryptoCompare, Ethereum tabanlı yatırım ürünlerine artan ilgi olarak gördüklerini özetliyor.

Firmanın yeni raporuna göre, tüm yatırım ürünlerinin yönetim altındaki varlıkları (AUM) son 30 günde 54,8 milyar dolara yükseldi ve Ağustos ayının ilk üç haftasında haftalık ortalama 22,5 milyon dolarlık çıkışa rağmen %57.3’lük bir büyüme kaydetti.

Raporda ETH bazlı ürünlere yapılan yatırımlar 72,8% bir büyüme hızına, kripto yatırım ürünleri arasında en hızlı temsil $ 13,8 milyar arttığını söylüyor. Rapora göre, ETH tabanlı ürünler de bu yıl şimdiye kadarki en yüksek %25,2 pazar payına ulaştı.

ethereum 61 coinprojesi
rapor: ethereum yatırımları ağustos ayında rekor kırdı! 2

“Ether ve ETH tabanlı ürünler, protokolün son London Hard Fork’unun yanı sıra Fungible Token (NFT) pazarlarındaki büyümenin ardından önemli bir ivme kazandı.”

CryptoCompare ayrıca, şirketin Ağustos ayında %46,6 artarak 544 milyon dolara yükseldiğini ve Mayıs ayından bu yana en büyük aylık artış olduğunu söylediği yatırım ürünü pazarının günlük işlem hacimlerini yönlendirmek için Ethereum izleme ürünlerine kredi veriyor.

“Bu artış büyük ölçüde Ethereum izleme ürünlerinden, özellikle de Grayscale’in ETHE güveninden kaynaklandı ve ortalama günlük hacimler %105,9 artarak 193.3 milyon dolara yükseldi.”

Rapora göre, dijital varlık yatırım ürünlerindeki AUM büyümesi, Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un sırasıyla %49,7 ve %57.4 artmasıyla birlikte kripto para birimleri fiyatlarının geçen ay toparlanmasıyla geldi.

kaynak: dailyhodl

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir