Raoul Pal: Solana (SOL) ve Diğer Altcoinler İçin Yükseliş Potansiyeli Hâlâ Büyük


Makro ekonomi uzmanı Raoul Pal, Ethereum’un rakibi Solana’nın (SOL) son dönemdeki yükselişinin ardından hala toparlanma sürecinde olduğunu belirtiyor. Pal, Global Macro Investor (GMI) bülteninde, eski Goldman Sachs yöneticisi olarak, Solana’nın klasik yükseliş düzenini kırarak artış trendine girdiğini ifade ediyor.

“SOL geçtiğimiz ay ters baş ve omuz düzeyinden sıyrılarak, bu yılbaşından itibaren %475’lik bir artış sergiledi. Bu, GMI’nin (Global Macro Investor) bu yılki temel işlemlerinden biriydi ve çok iyi sonuçlar verdi.”

sol grf 2
kaynak: raoul pal/substack

Ancak, Pal, SOL’un RSI (Relative Strength Index – Göreceli Güç Endeksi) göstergesine dayanarak, ani yükselişin ardından olası bir geri çekilme ihtimaline dikkat çekiyor. RSI, bir varlığın aşırı alım veya aşırı satım durumunu ölçen yaygın bir momentum göstergesidir.

“Kısa vadede SOL, Eylül 2021’den bu yana en yüksek olan 89 RSI değeriyle aşırı alım durumunda, bu yüzden yakın zamanda satış baskısı yaşanmasını bekliyoruz. İki ayda %240’lık bir artıştan sonra bu kimseyi şaşırtmamalı.”

sol grf 3
kaynak: raoul pal/substack

Pal, daha geniş tarihsel fiyat modeline bakarak, Solana’nın (SOL) toparlanmaya devam edeceğini öngörüyor.

“Bu tabloya baktığınızda, hala oynaması gereken bir oyun olduğunu görüyorsunuz.”

sol grf 4
kaynak: raoul pal/substack

Pal ayrıca, Solana ve diğer altcoinlerin toplam piyasa değerinin, yükseliş trendi gösteren bir düşüş takoz paterninin kırılmasının ardından artış eğiliminde olduğunu belirtiyor.

“Ve bu grafik de öyle. Çok etkileyici.”

grf 11
kaynak: raoul pal/substack

Makale yazıldığı sırada, Solana son 24 saatte %6.3’lük bir düşüşle 52,53 dolardan işlem görüyordu.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTiktok, ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir