Macro Guru Raoul Pal: Ethereum (ETH) Yeni Zirvelere Çıkmak Üzere


Real Vision’ın CEO’su Raoul Pal, Ethereum (ETH) için yankı uyandıracak bir patlama ve kripto piyasasında 2023 yılı için yeni rekorlar öngörüyor.

Daha önce Goldman Sachs’ta üst düzey pozisyonlarda bulunan Pal, “Exponential Age” olarak adlandırdığı fenomenin, dijital varlıklar için bir boğa döngüsünün fitilini ateşlediğini ifade ediyor.

Pal, teknoloji hisselerinin, genel hisse senedi piyasalarını geride bırakacağını ve dijital varlıkların da teknoloji hisselerinin önüne geçeceğini düşünüyor. Ethereum’un yaklaşık 1.890 dolarlık direnç noktasını kırma eşiğinde olduğunu belirten Pal, bu durumun tezini desteklediğini söylüyor.

“Benim görüşüme göre, kripto, teknolojiye kıyasla daha yüksek getiri sağlayacak ve teknoloji de diğer hisse senetlerine göre daha iyi performans gösterecek.

BTC yılbaşından bu yana %75 artış gösterdi…

ETH ise %53 arttı ve patlamak üzere…”

eth23
kaynak: raoul pal/twitter

Ethereum, son 24 saatte %8,8’lik bir artışla 1.894 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Pal, teknoloji sektörünün diğer alanlarının da ivme kazandığını belirtiyor, bu yıl %160’dan fazla değerlenen Tesla (TSLA) ve %60 civarında artış gösteren VanEck Semiconductor ETF SMH’yi örnek gösteriyor.

Makroekonomi uzmanı olan Pal, Ekim ayında yeni bir boğa döngüsünün resmen başlamış olduğuna inanıyor ve kripto piyasasının, yıl sonuna doğru yeni rekorlara ulaşabileceğini, bu süreçte düzeltmelerin de olabileceğini belirtiyor.

“Bu, Everything as Code ile Exponential Age’ın kesiştiği nokta ve bu döngünün Ekim ayında likiditenin en düşük seviyede olduğu zaman başladığına inandığım temel odak noktam…

Evet, teknoloji hisseleri aşırı derecede alım yaşadı. Evet, bir süre düzeltme yaşanacak. Evet, bu bir boğa döngüsü. Teknoloji düzeltme yaşadığında, kripto muhtemelen yıl sonuna doğru yeni zirvelere ulaşacak.

Exponential Age’a hoş geldiniz.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir