Popüler Analist, Bu Ethereum Rakibinde Hâlâ Boğa Olduğunu Söyledi


Bir kripto para stratejisti olan ve geniş bir izleyici kitlesi bulunan Pentoshi, Bitcoin (BTC) analizini güncellerken, Ethereum‘un (ETH) bir rakibi olan Solana (SOL) üzerindeki iyimserliğini sürdürüyor.

Kripto para analizlerini mizahi bir tarzda sunan Pentoshi, 700.500 Twitter takipçisine, Solana’nın 22.30 doların üzerinde işlem yapması durumunda, bu ETH rakibinin değer kazanacağını belirtiyor.

“Basitçe söyleyeyim, 22,30 doların üzerindeyse yükseliş trendindeyiz. Aksi durumda düşüş trendindeyiz. Son birkaç aydır paylaştığım tüm analizler uzun vadedeydi. Bir-iki hafta beklememiz gerekebilir ancak bu, büyük resmi görmemizi sağlar. Bana kalırsa, bu durumda yapılacak en doğru işlem, zorlanmadan işlem yapmaktır.”

Solana, Haziran ayındaki en düşük seviyesi olan 12.80 dolardan büyük bir değer artışı yaşayarak, şu an yazıyı kaleme alırken %94’lük bir artışla 24.89 dolardan işlem görüyor.

Pentoshi, Solana’nın 22.30 dolarlık kritik seviyenin altına düşmesi durumunda, bu durumun 2023 boyunca Solana’nın fiyat aralığının alt sınırı olan 20 dolarlık desteğe gerilemesine yol açabileceğini ifade ediyor.

“Durum güncellemesi: Eğer 22,30 doların altına inersek, ardından 20 doların altına inmeye başlarsınız.”

grf54
kaynak: pentoshi/twitter

Pentoshi, Solana’nın fiyat hareketinin uzun dönemli analizini yaparak, fiyatın menzilin en yükseklerinde kalıp kalmayacağını belirlemeye çalışıyor. Stratejistin analizine göre, Solana eğer 25 dolar seviyesinin altına düşmeye başlarsa, bir sonraki kritik destek seviyesi 22,30 dolar olacak.

“SOL: Genel bakışta, tablo bana uzun vadede oldukça pozitif görünüyor. Şu an için küçük bir sapma olabilir. Eğer fiyat düşmeye başlarsa, sonra 22.30 dolar seviyesine odaklanacağım. Bir sonraki boğa dönemi için topluluklarda iyimserlik artıyor.”

grf3
kaynak: pentoshi/twitter

Bitcoin analizine geçen tüccar, BTC’nin fiyat hareketinin bir süredir durgun olduğunu ve bir sonraki sinyal olarak 29.700 dolar seviyesinin kırılmasını beklediğini ifade ediyor.

“Durumda herhangi bir değişiklik yok, BTC’nin 29.700 dolarlık seviyeyi geri alıp üzerinde kapanmasını umuyorum. Son beş-altı hafta, zincirin dışındaki durumlar dışında oldukça durgun geçti…

Benim için burada iki seçenek var uzun vadede. Ya 29.700 dolarlık seviyeyi geri kazanın. Ya da daha düşük bir teklifle gidin. Bence bu durum, risk almadan iyi yönetiliyor.”

grf21
kaynak: pentoshi/twitter

Bitcoin, son 24 saat içinde %0,4 artışla, yazının yazıldığı sırada 29.339 dolardan işlem görüyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir