Milyarder Paul Tudor Jones, Bitcoin’e Bağlı Kaldığını Söyledi !


Hedge fon milyarderi Paul Tudor Jones, Bitcoin‘in (BTC) geçmiş yılda yaşadığı değer kaybına karşın, kripto para birimine olan yatırımının devam edeceğini ifade etti.

Bitcoin’de Uzun Soluklu Bekleyiş Devam Ediyor

Ünlü yatırımcı BTC’ye yaptığı yatırımın şimdiye kadarki en uzun vadeli bahis olduğunu belirtti.

Mayıs 2020’de Paul Tudor Jones, milyarlarca dolarlık portföyünün %1 ila %2’sini BTC’ye yönlendirdiğini duyurdu. Milyarder yatırımcıya göre, BTC’nin özgün değer sunumu, kripto para birimine yönelik pozisyonlarını sürdürme sebebini oluşturuyor.

“Hiçbir zaman bu kadar uzun süreli bir bahse girişmemiştim… Başından beri [Bitcoin]’e küçük bir yatırım yapma niyetinde olduğumu belirtmiştim çünkü bu mükemmel bir risk karşılayıcıdır. Bu, insanların arzını ayarlayamayacağı tek varlık, bu yüzden ona bağlı kalacağım. Her zaman buna bağlı kalacağım. Bu, portföyümdeki sadece küçük bir çeşitlilik sağlıyor.”

bitcoin haberleri
bitcoin

Paul Tudor Jones, Bitcoin‘e olan küçük yatırımını sürdüreceğini ifade ederken, milyarder, mevcut yönetimin kripto para endüstrisine karşı sert tutumu nedeniyle BTC’nin gelecekteki büyümesinin sınırlanabileceğini düşünüyor.

Bunun yanı sıra, yapay zekanın yükselişiyle enflasyonun düşeceğini düşünerek, altın ve BTCn’in bundan zarar görebileceğini belirtti.

“Şu an ne düşünüyorum? Geçen Aralık ayında BTC’yi beğenmiştim… Altını inceledim ve son zamanlarda risk faktörlerini çok iyi değerlendirdiklerini düşünüyorum.

Merak ediyorum, acaba gelecekte sıkıcı olabilirler mi? Bitcoin’in önünde gerçek bir sorun var çünkü Amerika Birleşik Devletleri’nde tüm düzenleyici mekanizmalar ona karşı. Bu yüzden sadece dün çıkan haberler.

Eğer enflasyon gerçekten biraz gevşedi ise – bu hikaye sona erdi ise, o zaman düşünmeliyiz, altın ve Bitcoin’i enflasyon riskine karşı koruma amaçlı alıyorduk. Bu oyun bitmiş olabilir.

Altı ay önce, yapay zeka öncesi ve ondan beklenen potansiyel verimlilik artışı öncesinde, enflasyonist gelecekte ve tüm enflasyon koruma önlemleri hakkında tamamen farklı bir hikaye anlatırdım.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir