Pangaea Coin Nedir ? Projesi ve Amacı ?


pangaea coin

Bir hayırseverlik coinine daha gelmiş bulunmaktayız. Pangaea Coin okyanusların kirlenmesini önlemek amacı ile ortaya çıkmıştır. Dünya üzerinde okyanusları en çok kirleten nehirlere çöp bariyerleri koymak ve kirlenmeyi engellemek istiyorlar. Şeffaflık ve dürüstlük sloganı ile yola çıkmış bir grup Singapurlu vatandaş bu noktada Dünya’nın temiz tutulmasını istiyor.

Dünya’nın en çok kirlenen 1000 nehrinde 16,000 adet bariyer hedeflerini koydular. Projenin dönem dönem hedeflerinde hangi ülke hangi şehir de gerçekleştirileceğini açıkladırlar. Ayrıca Bu proje öncesinde bu grup Kickstarter ve Indiegogo’da 500.000 $ topladı ve vaat ettikleri sözleri yerine getirdiler.

Pangaea peki kendini nasıl tanımlıyor ? PANGEA, fonlarının bir kısmını gezegeni temizlemek ve dünyaya ilham vermek için kullanan bir grup gezgin tarafından yaratılan dış mekanlar için bir eko-markadır. Bununla birlikte tüm dünya nehirlerini temiz tutmak istiyorlar.

Pangaea Coin Balina Yok Diyor !

Topluluk lansmanı, temizlik çalışmalarımızı finanse eden 10.000 Pangaea Destekçesi mevcuttur. Balinaları önlemek için halka arz kısmında herkese 100 ABD doları almalarına izin verildi. Hiç bir jeton değiştirilemez ve takas edilemez. Ayrıca tüm takım üyeleri diğer herkesle birlikte fuar açılışına katılabilmektedir.

Hedefler ve Yapılacaklar Listesi

2021 Mayıs

 • Token ile topluluğu başlattılar.
 • İlk büyük nehir temizliğini organize ettiler.
 • Sosyal Medya kanallarında tanıtımları yaptılar. Ayrıca bu kanallarda Reddit de bulunmaktadır.
 • Coin Hunt’da listelendiler.
 • Bali’ye nehir bariyerlerini yerleştirdiler.
pangaea coin
bali çalışmaları instagram sayfalarından paylaşıldı.

2021 Haziran

 • Amerika’da Reklam Panolarına Reklam Verecekler.
 • Hindistan’da nehirlere bariyerler yerleştirecekler.

2021 Temmuz

 • Vietnam’da nehirlere bariyerler yerleştirecekler.
 • Uzman Danışmanlar için işe alım yapılacaktır.

Sonraki Dönemler

Dünyanın en kirli ülkelerine gitme amaçları bulunmaktadır. Bu ülkeler : Malezya, Filipinler, Tayland, Çin, Myanmar, Mısır, Kamerun, Tanzanya, Brezilya, Venezuela, Guatemala ve Haiti.

Ekip Üyeleri Kimlerden Oluşmaktadır ?

Ceo olarak Marcos Bulacio kendisini kurucu ortak olarak göstermektedir. Ayrıca Harvard Üniversitesinde öğrenim görmektedir. Bir diğer kurucu ortak olan William DiRicco ‘da California Üniversitesinde yer almaktadır. Yazılımcı kısmında ise ismini belirtmemiş bir Singapurlu genç arkadaş çalışmaktadır. Ekip yöneticileri genel olarak erkek hegemonyasında varlık göstermektedir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (2)

 1. 12/05/2021

  Aldık listeyeeeee

 2. 14/05/2021

  bilgilendirme için teşekkürler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir