Milyarder Palihapitiya’ya Göre Enflasyon Devam Edecek!


Milyarder Chamath Palihapitiya, yakın zamanda enflasyonun azalmasının muhtemel olmadığını belirtti.

Enflasyon yükselişi devam edecek

İş dünyasının önde gelen isimlerinden biri olan Palihapitiya, bölünmüş bir küresel ekonomi nedeniyle ABD’nin, geleneksel olarak Çin tarafından yapılan yakın kıyı işlerine yönelmesi gerektiğini ve bu durumun fiyatları artırabileceğini dile getirdi.

ABD’ye yakın iş alanlarının “doğası gereği verimsiz” olduğunu ve maliyetleri yükselteceğini ifade eden Palihapitiya, yeni dünya düzeninin eski Çin merkezli ekonomiden farklı olduğunu ve işleri daha ucuz, hızlı ve etkili bir şekilde gerçekleştirecek birleşik bir ekonomiye sahip olmadığımızı vurguladı.

enflasyon yükselişi devam edecek
milyarder palihapitiya'ya göre enflasyon devam edecek! 2

Çin tarafından gerçekleştirilen işlerin yakın kıyı veya kara bölgelerine yönlendirildiğini belirten Palihapitiya, bu işlerin Meksika, Orta Amerika ve bazı durumlarda Kanada’da yer alabileceğini ve Amerika Birleşik Devletleri’ni besleyeceğini söyledi.

Bu durumun doğası gereği daha verimsiz olacağı ve maliyetleri artıracağına işaret eden Palihapitiya, bunun da fiyatların yükselmesine ve enflasyonun artmasına neden olacağını belirtti.

Palihapitiya, sonuç olarak emeğin daha fazla güce sahip olacağını belirtiyor; bu da emek ve sermaye arasındaki sürekli gerilimde, fabrika veya işletme sahipleri ile onları yöneten ve çalışanların içinde bulunduğu durumda, sarkacın sermayeye, sahiplere ve finans mühendisliğinin büyük avantajı olan hissedarlara yönelmesi gerektiğini söylüyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir