Oyun Devi Square Enix, Ethereum Tabanlı Altcoin Projesiyle Ortak, Crypto Metaverse’e Daldı!


coinprojesi.com b8f6c72b0d00045a7c39b9ec5e3fd98d634949f1
oyun devi square enix, ethereum tabanlı altcoin projesiyle ortak, crypto metaverse'e daldı! 2

Japon rol yapma oyunu (RPG) endüstrisi devi Square Enix, hareketsiz bir ortaçağ temalı RPG serisini canlandırmak için Ethereum tabanlı metaverse altcoin The Sandbox (SAND) ile birlikte çalışıyor.

The Sandbox, yeni bir blog yazısında, bir çiftçiyi ve arkadaşlarını istilacı güçlerle savaşma yolculuğunda takip eden bir IP olan Dungeon Siege’i metaverse‘e getirmek için Square Enix ile ortaklık kurduklarını söylüyor.

Oyun, takas edilemeyen jetonlar (NFT‘ler) şeklinde sanal arazi ve oyun içi teçhizatın toplanabilir arazilerini ve ayrıca oyuncuların kendi orijinal maceralarını yaratma becerisini içerecek.

Dünyaca ünlü amiral gemisi RPG serisi Final Fantasy ile tanınan Square Enix, ilk olarak Ocak ayında blockchain teknolojisine ve NFT‘lere daha yakından bakacaklarını duyurdu. Şirket, 2011’den beri Dungeon Siege serisine giriş yapmadı.

The Sandbox‘ın kurucu ortağı ve baş işletme görevlisi Sebastien Borget, Dungeon Siege’in SAND için mükemmel bir seçim olduğunu söylüyor.

“RPG kategorisi, The Sandbox’ın en dinamik ve popüler bölümlerinden biridir ve Dungeon Siege IP’yi topluluğumuz için mükemmel bir uyum haline getirir.

Oyuncular, Square Enix’in arazisindeki Dungeon Siege deneyimi sayesinde, klasik oyunlardan esinlenerek kendi orijinal görevlerini yaratmaya hazırlanmalarına yardımcı olacak ve serinin mirasını ileriye taşıyacak, küratörlüğünde bir maceraya atılabilecekler.

Bu yaratıcı dairesel enerji, The Sandbox’ın konusu.”

SAND daha önce dünyaca ünlü müzik şirketi Warner Music Group, rap süperstarı Snoop Dogg, hayatta kalma-korku zombi serisi The Walking Dead ve diğerleri ile ortaklıklar kurmuştu.

Sandbox yazı yazılırken gün içinde %5’lik bir düşüşle 3.12 dolardan el değiştiriyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir