Teknoloji Devi Nvidia, Kriptonun Dünyaya Fayda Getirmediğini Söyledi!


Nvidia’nın baş teknoloji sorumlusu Michael Kagan, ABD merkezli çip üreticisi şirketin geleceği hakkında Guardian gazetesiyle yaptığı bir röportajda, kripto para birimlerinin faydaları konusundaki şüphelerini ifade etti.

Nvidia Lideri: Kripto Katma Değer Katmıyor

Nvidia’nın teknoloji lideri Michael Kagan, son zamanlarda yaptığı bir röportajda, Nvidia’nın güçlü işlemcilerinin kripto para birimleri için yoğun talep görmesine rağmen, kripto para birimlerinin topluma önemli bir katma değer sağlamadığına inandığını açıkladı.

Kagan yaptığı bir röportajda, ChatGPT gibi yapay zeka uygulamalarının kripto para madenciliğinden daha büyük bir toplumsal etki potansiyeline sahip olduğunu söyledi. Kagan, ChatGPT’nin kullanıcı dostu yapısının, bireylerin ihtiyaçlarına uygun olarak kendi yapay zeka programlarını oluşturmalarına olanak tanıdığını ve bu nedenle topluma daha büyük bir fayda sağladığını vurguladı.

nvidia kripto para
teknoloji devi nvidia, kriptonun dünyaya fayda getirmediğini söyledi! 2

Nvidia önceden, işlemcilerinin kripto para birimi madenciliği için yoğun şekilde kullanılması nedeniyle, kripto para birimi endüstrisine yoğun bir ilgi göstermişti. Ancak şirket, başka arayışlara odaklanmak için sektörü terk etme kararı aldı.

Nvidia’nın teknoloji lideri Michael Kagan, Mellanox şirketini kurduğu dönemde kripto para endüstrisi ile yüksek frekanslı ticaret arasında yaptığı karşılaştırmaları hatırladı. Wall Street tüccarlarının ve bankalarının işlemlerde nanosaniyeler kazanmak için ürünlerini nasıl satın aldıklarına ve su altı fiber kablolarını sıkmak gibi aşırı önlemler alarak fazladan zaman kazanmaya çalıştıklarına tanık olduğunu belirtti.

Kagan, önceden kripto para piyasasından yararlanmış olsa da, endüstrinin insanlık için önemli gelişmeler getirmeyeceğine olan inancını ifade etti. İşletmelerin çeşitli sebeplerle ürünlerini alıp satabileceğini kabul etti, ancak bu tür faaliyetlerin bir şirketin genel yönünü belirlemesine izin verilmemesi gerektiğinin önemini vurguladı.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir