Milyarder Mike Novogratz, Worldcoin Hakkında Görüşlerini Paylaştı!


Milyarder yatırımcı Mike Novogratz, OpenAI CEO’su Sam Altman tarafından yaratılan, gizliliğe önem veren ve yapay zekaya dayanan bir altcoin olan Worldcoin’e (WLD) yatırım yapma potansiyelini görüyor.

Worldcoin Etkileyici Seviyede

Bloomberg’in son raporuna göre, Galaxy Investment Partners CEO’su Novogratz, geçen hafta piyasaya sürülen yapay zeka temelli Worldcoin’in fiyatının artacağına inanıyor. Novogratz, bunun nedeninin Worldcoin’in yapay zeka konusundaki etkileyici özelliklerine bağlı olduğunu belirtiyor.

“Şu anda Sam Altman’a karşı iddiaya girmek istemezsin. Fiyatının potansiyel olarak daha da yükselmesi için yapay zeka odaklı bir çevrim olduğunu düşünüyorum.”

worldcoin
milyarder mike novogratz, worldcoin hakkında görüşlerini paylaştı! 2

İris tarama teknolojisini kullanan Worldcoin, son 24 saatte %6 değer kaybederek 2,30 dolarlık bir değerde işlem görüyor.

Öte yandan, Novogratz, BlackRock CEO’su Larry Fink’i bir Bitcoin (BTC) spot piyasası borsa yatırım fonu (ETF) oluşturma çabaları için övgüye değer buldu ve CEO’nun bu yıl kripto para birimi üzerinde en büyük etkiye sahip olan şey olduğunu belirtti.

Novogratz’a göre, Fink, Bitcoin’i “uluslararası bir varlık” olarak tanıyarak ve bir BTC ETF oluşturmak için çabalayarak, piyasa değeri açısından en büyük kripto para birimine yeni bir yatırım dalgası başlatabilir.

“Bizim de dediğimiz gibi, o ‘portakal tüylü’ oldu. Portakal tüylü, bir şüpheciyi Bitcoin’e inanan bir kişiye dönüştürme sürecidir. Larry bir zamanlar bir kafirdi. Şimdi ise ‘Hey, bu bir küresel para birimi olacak’ diye düşünüyor. İnsanlar dünya genelinde buna güveniyor.”

BlackRock, bu yılın başlarında, yatırımcıların kripto para birimini doğrudan sahip olmadan Bitcoin’e maruz kalmasını sağlayacak bir BTC ETF oluşturmak için bir başvuru yapmıştı. Bu başvuru henüz resmi olarak onaylanmış veya reddedilmiş değil.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir