Noel Baba Etkisi Bitcoin, Noel’e Giderken 2 Hafta İçinde İlk Kez 51.000 Dolar’a Ulaştı!


coinprojesi.com
noel baba etkisi bitcoin, noel'e giderken 2 hafta i̇çinde i̇lk kez 51.000 dolar'a ulaştı! 3
  • Bitcoin, geçtiğimiz hafta 4.000 doların üzerinde kazanç elde ettikten sonra 7 Aralık’tan bu yana ilk kez 51.000 doların üzerinde işlem görüyor.
  • Analistler, hisse senetleri haftayı yükselişle kapatırken, risk iştahının yeniden yükselmesinin önemli bir neden olduğuna inanıyor.

Noel için istediğiniz şey, Bitcoin’in tekrar 51.000 doların üzerinde işlem görmesiyse, Noel sizin için erken gelir ve Noel Baba teslim olur. En iyi kripto para birimi, geçtiğimiz gün yüzde 5,8 kazandıktan sonra, basın zamanında 51.000 doların biraz üzerinde işlem görüyor. Yatırımcılar daha büyük bir piyasa trendinde riskli varlıklara yönelirken, BTC şimdi bir kez daha piyasa değeri 1 trilyon doların üzerinde.

Bitcoin, basın zamanında 51,125 dolardan işlem görüyor. 27.9 milyar dolar olan hacim, Noel sezonu için daha fazla yatırımcının yığılmasıyla yüzde 18 arttı. Sonuçta, Bitcoin en iyi Noel hediyesi.

coinprojesi.com sldfkdslf
noel baba etkisi bitcoin, noel'e giderken 2 hafta i̇çinde i̇lk kez 51.000 dolar'a ulaştı! 4

Yatırımcılar kripto para birimleri gibi daha riskli görülen varlıklara akın ederken, Bitcoin Kasım ayında 68.000 doların üzerine çıktı. Ancak, yükselen enflasyon ve ABD Merkez Bankası’nın para politikalarını sıkılaştırmasıyla birlikte tablolar tersine döndü. Yatırımcılar, BTC için rüzgarı ortadan kaldırarak tahvillere ve diğer güvenli varlıklara geri döndüler.

Amerikan yatırım bankası Baird’de bir analist olan Ross Mayfield, Bloomberg’e şunları söyledi:

Bitcoin’i yüksek beta riskli bir varlık olarak görüyorum. Risk iştahı arttığında, büyük olur. Ve risk iştahı düştüğünde, büyük ölçüde düşebilir. Mükemmel bir şekilde ilişkili değil, bu kesinlikle bir okuma için çok basit, ancak kesinlikle bir oynaklık koruması değil.

Ve Ross’un analizine göre hisse senetleri yükseliyor ve Financial Times tarafından bildirildiği üzere Perşembe günü S&P 500 hisse senedi endeksi rekor seviyede kapandı. Bu, Omicron varyantının kıvılcım çıkarabileceği enkaz korkularının ABD’de gelecek vaat eden ekonomik verilerle göz ardı edilmesinden sonra.

Ralliye ve Bitcoin’in bir çıkış için hazır olduğunu gösteren teknik analize rağmen, yakında hepsi çökebilir.

Crypto Quant’tan alınan verilere göre, büyük girişlerin toplam girişlerden borsalara oranı bir yılın en yüksek seviyesinde. Bu, balinaların ve kurumsal yatırımcıların BTC’lerinin çoğunu borsalara gönderdiği anlamına geliyor. Genellikle, bu olduğunda, ufukta büyük bir satış olduğu içindir.

BTC sahipleri, madencilerin BTC’yi son altı ayda olduğundan daha fazla desteklediği bilgisi ile cesaretlendirilebilir. Bir analiste göre, madenciler çıkardıkları yeni paraların neredeyse tamamını elinde tutuyor gibi görünüyor. Aslında, madenciler şimdi BTC 68.000 dolardayken sahip olduklarından daha fazla BTC’ye sahipler.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir