NFT Yükselişi: ETH Fiyatını ve Piyasa Performansını Bozuyor!


piyasa
nft yükselişi: eth fiyatını ve piyasa performansını bozuyor! 2
  • Aktif Ethereum adreslerinin sayısı, Ethereum (ETH) fiyatıyla çok ilişkili değildir.
  • CryptoQuant, ETH’nin ATH’sinden yaklaşık %56’ya düştüğünü, aktif Ethereum adreslerinin ise yalnızca %7 düştüğünü gösterdi.
  • NFT’lere olan ilgideki devam eden artış, iki rakamın bağlantısının kesilmesinin arkasındaki neden gibi görünüyor.

Son verilere göre, aktif Ethereum adreslerinin sayısı, Ethereum (ETH) fiyatıyla çok ilişkili değil.

Kripto analitik firması CryptoQuant‘tan gelen veriler, ETH fiyatının tüm zamanların en yüksek seviyesinden (ATH) yaklaşık %56 düştüğünü gösteriyor. Bununla birlikte, analitik firmasına göre aktif Ethereum adreslerinin sayısı sadece %7 azaldı. Mevcut durumda, aktif Ethereum adreslerinin sayısı 551.705 civarında.

Oldukça geniş bir takipçi kitlesine sahip bir Twitter kripto analisti olan Ki Young Ju, tüm zamanların en yüksek seviyesinden bu yana ETH‘nin fiyat hareketi ile günlük aktif Ethereum kullanıcılarının sayısı arasında bir kopukluk olduğu gerçeğinin altını çizdi. Son gönderisinde, “Bu degenler ETH fiyatını umursamıyorlar, ancak Defi, NFT, DAO ve GameFi projelerine giriyorlar” dedi.

İki rakam arasındaki kopukluğun olası bir nedeni, takas edilemez tokenlere (NFT‘ler) olan ilgideki artıştır. Piyasadaki fiyatların son birkaç aydır düşmesine rağmen, NFT ile ilgili faaliyetlerle ilgili coşku istikrarlı bir şekilde arttı.

IntoTheBlock tarafından toplanan verilere göre NFT koleksiyonlarının sayısı 83.000’e yükseldi. Mevcut Ethereum tabanlı NFT koleksiyonlarının sayısı, geçen yıl 15.540’tan 83.000’e yükseldi.

Ayrıca, Financial Times ve Chainalysis’ten elde edilen veriler, toplu olarak NFT’lerde yaklaşık 2,7 milyon dolar tutan yaklaşık 360.000 NFT sahibi olduğunu gösteriyor. NFT faizindeki devam eden artış, bu ayı piyasasında günlük aktif Ethereum adreslerinin sayısının nispeten sabit kalmasının nedeni gibi görünüyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir