Morgan Stanley Analisti Ethereum’un (ETH) Bitcoin’den (BTC) Daha Büyük Bir Pazarı Olduğunu Söylüyor?


ethereum
morgan stanley analisti ethereum'un (eth) bitcoin'den (btc) daha büyük bir pazarı olduğunu söylüyor? 3

Bankacılık devi Morgan Stanley’den bir analist, Ethereum’un (ETH) nihayetinde Bitcoin’den (BTC) daha büyük bir pazara sahip olabileceğini söylüyor.

Barron’s tarafından görülen bir rapora göre Morgan Stanley stratejisti Denny Galindo, Ethereum‘un diğer kripto varlıklarından yeterince ayırt edilebilir olduğunu ve Bitcoin‘den ayrı bir yatırım olarak değerlendirilebileceğini savunuyor.

Barron’s, raporun, Bitcoin‘in değil Ethereum’un artık sadece ödemeler veya değer deposundan daha fazla ekonomik faaliyetlerle nasıl ilişkili olduğunu vurguladığını söylüyor. Galindo’ya göre, Ethereum’un çeşitli kullanım durumları nihayetinde ETH pazarını Bitcoin‘den daha büyük hale getirebilir.

Galindo, ‘Ethereum bir portföye sığabilir mi’ sorusu üzerine düşünürken, basitçe lehte ve aleyhteki davaları sıralıyor. Ethereum, DApp’ler için büyük bir pazar oluşturarak, Bitcoin’den daha fazla potansiyel faydaya ve dolayısıyla potansiyel olarak daha büyük bir pazara sahiptir.”

Galindo’nun raporu ayrıca, Ethereum‘un geleneksel finansal piyasalarla entegre olabileceğini söylüyor ve ETH‘nin borsa ile ilişkisinin BTC‘nin neredeyse iki katı olduğuna dikkat çekiyor.

“Ethereum ve Bitcoin, Aralık 2018’den bu yana birbirleriyle 0.70 korelasyona sahipken, Ethereum 0.26’da S&P 500 ile neredeyse iki kat daha fazla korelasyona sahipken, Bitcoin için 0.14’te… Bu korelasyonlar geçerliyse, bazı Bitcoin maruziyetlerini Ether ile değiştirmek aslında olabilir. bir portföyü hisse senetleriyle daha uyumlu hale getirin.”

1’e yakın bir değer, iki varlığın sıkı bir şekilde ilişkili olduğunu gösterir.

Galindo ayrıca raporunda kripto paranın kalıcı olduğuna inandığını söylüyor.

“Ether alıp satmama konusunda hiçbir öneride bulunmuyoruz… Bu varlık sınıfının kaybolduğunu görmüyoruz… Ne kadar hızlı eğitim alırsak, kripto para biriminin tümü olmasa da bazı portföylere nasıl sığabileceğini o kadar hızlı anlayabiliriz.”

coinprojesi.com 1027ethereum
morgan stanley analisti ethereum'un (eth) bitcoin'den (btc) daha büyük bir pazarı olduğunu söylüyor? 4

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir