Manchester City, Metaverse üzerinde Etihad Stadyumu’nu İnşa Etmek İçin Sony İle Ortak Oldu!


coinprojesi.com manchester 1200x675 1
manchester city, metaverse üzerinde etihad stadyumu'nu i̇nşa etmek i̇çin sony i̇le ortak oldu! 2
  • İngiltere futbol kulübü Manchester City, metaverse üzerinde Etihad Stadyumu’nu inşa etmek için teknoloji firması Sony ile güçlerini birleştiriyor.
  • Meta veri deposu alanı, hayranlar için coğrafi engelleri ortadan kaldıracak ve diğer avantajların yanı sıra hayranlar ve oyuncular arasındaki etkileşimi artıracaktır.

Premier Lig şampiyonu Manchester City, meta veri tabanını geliştirmek için Japonya’nın en büyük teknoloji ve medya holdingi Sony ile ortaklık kurdu. İkili, futbol kulübünün ikonik evi olan Etihad Stadyumu’nun sanal bir kopyasını geliştiriyor. 18 Şubat tarihli duyuruya göre üç yıllık anlaşma, Sony’nin sanal gerçeklik uzmanları sağlamasını sağlayacak. Personel, kulübün metaverse’deki merkezi merkezini geliştirmek için Hawk-Eye’ın görüntü analizi ve iskelet izleme teknolojisini kullanacak.

Sony’nin bir yan kuruluşu olan Hawk-Eye, taraftarlar ve yetkililer için spor izleyicilerini geliştirmesiyle tanınan bir bilgisayarlı görü sistemidir. Bununla birlikte, yetkililer özel tekrar teknolojisini kullanarak gerçek zamanlı oyun içi kararlar verebilirler. Bu görselleştirme uygulamaları, metaverse üzerinde Etihad Stadyumu’nun geliştirilmesinde faydalı olacaktır.

Manchester City’nin Etihad Stadyumu Metaverse’e geliyor!

Şu anda İngiltere’nin en iyi futbol takımı olan Manchester City, yeni girişimle taraftar deneyimlerini iyileştirmeyi umuyor. Meta veri deposundaki bir ev, gerçeğe çok benzeyen sürükleyici bir ortam yaratır. Bu, Covid seyahat kısıtlamaları nedeniyle takımın fiziksel maçlarına katılamayan taraftarlar için bir rahatlama olarak geliyor. Bir metaverse stadyumu ayrıca coğrafi engelleri ortadan kaldırır, böylece taraftarlar canlı ve kayıtlı maçların bir parçası olabilir.

City Football Group’un pazarlama müdürü Nuria Tarre’ye göre sanal alanın ek faydaları şunlardır:

Bir Metaverse’ye sahip olmayı hayal edebildiğimiz tüm nokta, bir oyunu yeniden yaratabilmeniz, maçı canlı izleyebilmeniz, farklı açılardan aksiyonun farklı bir parçası olmanız ve stadyumu istediğiniz kadar doldurabilmeniz çünkü sınırsız, tamamen sanaldır.

Dahası, bir metaverse stadyumu Man City ve hayranları arasındaki etkileşimi artırır. Ayrıca, her ikisine de giderek daha fazla ilgi çeken sanal varlıkları kullanma şansı veriyor.

Futbol metaverse uzaylarına akın ediyor!

Manchester City’nin rakipleri, daha fazla gelir elde etmek için Web3 ve Metaverse‘deki baskını takip edebilir. Bunlardan biri, Liverpool haber kuruluşu ECHO’ya göre ünlü olarak The Reds olarak bilinen Liverpool FC. Manchester United’ın metaverse planları Man City’nin planlarından önce geldi. CNF, eski şirketin bu ayın başlarında Tezos (XTZ) ile ortaklığa girdiğini bildirdi. Tezos, takımın resmi kripto varlığı, eğitim kiti sponsoru ve muhtemelen dijital ürün geliştiricisi olacak.

Bunun üzerine, Man United mezun oyuncuları – efsanevi Gary Neville ve Paul Scholes – kısa süre önce spor merkezli bir DAO’nun yayınlandığını duyurdu. Merkezi olmayan özerk organizasyon, futbolla ilgili firmalara ve projelere stratejik yatırımlar yapılmasında faydalı olacaktır. Cristiano Ronaldo tarafından desteklenen benzer bir ürün yapan ikili, spor ve blockchain yatırımlarında geniş deneyime sahip.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir