Makro Guru Raoul Pal’a Göre Bitcoin Yükseliş Sinyali Veriyor


Makro ekonomi uzmanı ve eski Goldman Sachs yöneticisi Raoul Pal, Bitcoin (BTC) için büyük bir yükselişi öngören belirli bir sinyale dikkat çekiyor. Pal’ın blog yazısında vurguladığı üzere, Bitcoin‘in 30 günlük tarihsel volatilitesi ilk defa yıl başından bu yana 20’nin altına düşmüş durumda.

Raoul Pal, volatilitenin 20 seviyesine inmesinin, tarihsel verilere dayanarak, Bitcoin‘in yakın gelecekte büyük bir yükseliş yaşayabileceği anlamına geldiğini belirtiyor.

“Bu seviye, sonraki 2-4 ay içerisinde genellikle ciddi hareketliliğe yol açıyor”

Pal, önceki yıllardaki yükseliş oranlarını örnek olarak gösteriyor:

  • Nisan 2016: İki ayda +%83
  • Ekim 2016: İki ayda +%85
  • Mart 2019: Üç ayda +%214
  • Temmuz 2020: Dört ayda +%102
  • Ocak 2023: Üç ayda +%85
btc 22
kaynak: raoul pal/küresel makro yatırımcı

Pal, popüler volatilite göstergesi Bollinger Bantları’nın da “tarihsel olarak en sıkı” seviyesinde olduğunu, bu durumun Bitcoin için bir başka yükseliş sinyali olabileceğini ifade ediyor.

btc 77
kaynak: raoul pal/küresel makro yatırımcı

Raoul Pal’a göre Ethereum’da da Pozitif İşaretler Var

Raoul Pal, yazısının Ethereum (ETH) bölümünde, bu kripto para biriminin son zamanlarda piyasa genelindeki düşüşe rağmen pozitif bir ivme göstermeye devam ettiğini belirtiyor.

“ETH, büyük olasılıkla bir boğa bayrağı paterni oluşturuyor”

btc 87
kaynak: raoul pal/küresel makro yatırımcı

Bitcoin ve Ethereum‘un an itibarıyla sırasıyla 26.127 dolar ve 1.636 dolardan işlem gördüğünü belirtmek de fayda var. Pal’ın gözlemleri, yatırımcılar için hem Bitcoin hem de Ethereum‘un yakın gelecekte neler vaat ettiğine dair önemli ipuçları sunuyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTiktok, ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir