Kripto Yerel Yönetim, Hintli Düzenleyicilere Zorluklar Getiriyor!


kripto
kripto yerel yönetim, hintli düzenleyicilere zorluklar getiriyor! 2
  • SEBI, kripto para birimlerinin merkezi olmayan doğasının, dijital varlıklar için düzenleyici yasaların çıkarılmasında büyük bir zorluk oluşturduğunu söyledi.
  • Piyasa düzenleyicisi, kripto işlemlerinin AML ve terör finansmanı kontrolleri için yasanın kapsamı altında olması gerektiğini söyledi.
  • SEBI ve Hindistan Rezerv Bankası (RBI), Hindistan’daki finansal faaliyetlerin önde gelen düzenleyicileridir.

Hindistan’daki finansal piyasaları düzenleyen organlardan biri olan Hindistan Menkul Kıymetler ve Borsa Kurulu (SEBI), tüketicinin korunması ve kripto para birimi için düzenleyici bir çerçevenin uygulanması konusundaki endişelerini dile getirdi.

Kripto para birimlerinin merkezi olmayan doğasının, dijital varlıklar için düzenleyici yasaların çıkarılmasına yönelik büyük bir zorluk oluşturduğunu söyledi.

SEBI açıklamaları 6 Haziran Pazartesi günü Parlamento Finans Daimi Komitesi ile konuşurken yaptı. Bununla birlikte, kripto işlemlerinin yasa kapsamına alınması gereğini, bu tür kontrolsüz işlemlerin kara para aklama ve kara para aklama için bir yol olabileceğini vurguladı. terör finansmanı

Dijital para birimi, yabancı yargı yetkisinin fiat para birimi ile Hindistan rupisi arasında bir köprü görevi görür. Kripto ticaret platformlarını düzenleyici denetim kapsamına almanın bir amacı, AML /CFT / KYC raporlaması sağlamak olabilir; aynı durum, tüzel kişilerin sarraf, yetkili satıcı veya forex satıcısı olarak tescil edilmesiyle de sağlanabilir.

Hindistan‘daki kripto düzenlemeleri konusu bir süredir tartışılıyor, ancak henüz kripto para ticaretini yasaklayan bir teklif yok. Aslında, yeni yürürlüğe giren bir yasaya göre, kripto yatırımcıları, NFT satışları ve madencilik ödülleri de dahil olmak üzere kripto para birimlerinden elde edilen kârlar üzerinden %30 vergi ödeyecek.

Diğer yandan Hindistan Rezerv Bankası (RBI) geçen ay yayınladığı yıllık raporda, merkez bankası dijital para biriminin (CBDC) tanıtımının artılarına ve eksilerine eriştiklerini söyledi.

CBDC, fiat para biriminin tüm özellikleriyle yasal ihale görevi görecek olan kripto para birimine bir alternatif olacaktır.

SEBI ve Hindistan Rezerv Bankası (RBI), Hindistan’daki finansal faaliyetlerin önde gelen düzenleyicileridir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir