Kripto Topluluğu, Bitcoin’in Bu Yıl 100.000 Doları Vuracağını Tartışıyor!


kripto
kripto topluluğu, bitcoin'in bu yıl 100.000 doları vuracağını tartışıyor! 2
  • Blockstream CEO’su Adam Back, Bitcoin 100 bin dolara ulaşırken GBTC ve diğer ETH’nin çökeceğine inanıyor.
  • Kripto topluluğunun bir üyesi, “enflasyon çift hanelere ulaştığı için” bunun zor olacağını söyledi.
  • Bitcoin 20.072 dolara dokundu ve neredeyse anında 22.973 dolara geri döndü.

Kripto pazarındaki önemli korku, belirsizlik ve şüphenin ortasında, Twitter’daki analistler Bitcoin’in (BTC) bu yıl 100 bin dolarlık fiyat noktasına ulaşacağını savunuyorlar.

Twitter’da kendini Blockchain Chick olarak tanımlayan bir YouTuber, Bitcoin’in bir sonraki boğa piyasasında 100 bin doların çok üzerine çıkacağını ve “bu fiyatların etrafında satın alan herkesin bir sonraki ATH yükselişinde çok mutlu olacağını” iddia etti.

Bazı Twitter kullanıcıları onun iddiasına karşı çıktı. @day_nft_io kullanıcısı, BTC‘nin geçen sefer 69.000 dolara ulaşmasının “tek nedeninin” hükümetlerin iki yıl boyunca durmadan fiat para basması olduğunu savundu. Bu nedenle, BTC‘nin 100 bin dolarda gerçekleşmesi olası değildir.

“Enflasyon çift hanelere ulaştıkça bunu yapmak giderek zorlaşabilir…” diye eklediler.

Ancak Blockstream CEO’su ve Bitcoin madenciliğinde kullanılan Hashcash’in mucidi Adam Back, Blockchain Chick’in iddialarını doğruladı. Tahminine inanırken, Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) ve diğer Bitcoin borsa yatırım fonlarının (ETF) olası bir çöküşünü de öngördü.

Onun sözleriyle:

BTCUSD için kalıcı davam bu yıl 100 bin dolardır. Ayrıca, bir ABD fiziksel ETF takipçisi (GBTC yükseltmesi + diğer) güzel bir kırbaç yaratacak ve muhtemelen gelecek yıl büyük bir ayrılma ve pozitif yansımayı tetikleyecek.

Bu hafta şimdiye kadar, Bitcoin 20 bin fiyat noktasını kırmadı. 20.072 dolara dokundu ve neredeyse anında 22.973 dolara geri döndü. Son 24 saatte, BTC‘nin en yüksek ve en düşük seviyeleri 21.870 dolar ve 20.205 dolar.

Aynı şekilde, piyasa değeri son yedi gün içinde yaklaşık 553 milyar dolardan düşerek şu anda 397 milyar dolar.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir