Kripto Stratejisti, Bitcoin Boğa Piyasasının Hala Açık Olduğunu Söyledi


Önde gelen bir kripto analisti, Bitcoin‘in (BTC) uzun vadeli trendinin, geçici bir süreliğine 30.000 doların üzerine çıkmasının ardından bir düşüş yaşamasına rağmen, genel olarak yükselişe devam edeceğini ifade ediyor.

Kripto analisti Jason Pizzino, Bitcoin’in hala boğa piyasasında olduğunu belirtiyor.

Analiste göre, Bitcoin 20.000 doların üzerinde işlem görmeye devam ettiği sürece genel yükseliş trendi değişmeyecektir.

“Genel bakış açısıyla, makro düzeyde yükseliş eğilimi devam ediyor… Kısa vadede, evet, ayı piyasasını görüyoruz: daha düşük zirveler, daha düşük dipler. Ancak bu sadece kısa vadede geçerli. Uzun vadede ise, hala boğa piyasasındayız.

Eğer 20.000 doları aşağı yönlü kırarsak, bu bir dönüm noktası olacaktır.”

btc55
kaynak: jason pizzino/youtube

Pizzino, piyasa katılımcılarının Bitcoin için alt limit beklentilerini yükselttiklerini de vurguluyor. Pizzino’ya göre, Bitcoin’in 10.000 dolar seviyesine düşmesi yönünde beklentiler, BTC’nin 20.000 dolarlık dip seviyesini bekleyen traderlar tarafından bastırılıyor.

“Dikkat etmemiz gereken bir diğer husus, ‘Bu 10.000 dolar veya 12.000 dolar olacak’ şeklindeki beklentilerin pek olmadığıdır. Bu tür beklentiler var, fakat 10.000 veya 12.000 dolarlık beklentiler, 20.000 dolarlık beklentilere kıyasla daha azdır. Şimdi insanlar sadece 20.000 dolara geri dönülmesini umuyorlar. Dolayısıyla, alt limit beklentilerinin yükseldiğini görmeye başlıyorsunuz.

Bu, korku duvarını aşma sürecinin çok karakteristik bir özelliği ve alt limit beklentileri giderek artıyor.”

Analist, eğer traderların duyarlılığı aşırıya kaçarsa, 24.000 doların Bitcoin için destek sağlayabileceğini belirtiyor.

“Boğa piyasası hala devam ediyor. Makro dönüm noktaları değişmedi. Bunlar bozulmadı… O yüzden rahatlayalım. Hala daha fazla düşüş yaşayabiliriz. Eğer aşırı korku, aşırı duygusal tepki veya aşırı heyecan hissederseniz, bu dönüm noktalarının nerede olduğunu kontrol edin.

24.000 dolarlık bir bölge arıyoruz. Yani o bölgedeki her şey gerçekten önemli değil.”

Yazıldığı sırada, Bitcoin 25.925 dolarlık bir değerle işlem görüyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir