Kripto Endüstrisi, Elon Musk’ın Twitter Satın Alması Üzerine Görüşlerini Bildirdi!


elon musk
kripto endüstrisi, elon musk'ın twitter satın alması üzerine görüşlerini bildirdi! 2
  • Twitter Pazartesi günü yaptığı açıklamada, yönetim kurulunun Elon Musk’ın Twitter’ı satın alma teklifini oybirliğiyle onayladığını duyurdu.
  • Anlaşma hala hissedarların ve bazı düzenleyicilerin onayına tabi.
  • Kamuya mal olmuş kişiler ve kripto endüstrisi liderleri hem olumlu hem de olumsuz görüşlerini dile getirmeye başladı.

Twitter Pazartesi günü yaptığı açıklamada, yönetim kurulunun oybirliğiyle Tesla‘nın CEO’su Elon Musk‘ın Twitter hissesini hisse başına 54.20 dolardan satın alma teklifini onayladığını duyurdu. Bu, Musk’ın kabaca 44 milyar dolar ödeyeceği anlamına geliyor.

Anlaşmanın 2022’nin sonunda tamamlanması beklense de, hala hissedarların ve bazı düzenleyicilerin onayına tabi.

Musk, “ifade özgürlüğü bu anlama geldiği için” en kötü nefretçilerinin bile devralma sonrasında Twitter’da kalmasını umduğunu belirtti.

Pazartesi günkü duyurunun ardından, birçok tanınmış kişi ve kripto endüstrisi lideri, hem olumlu hem de olumsuz görüşlerini dile getirmeye başladı.

Ne yazık ki, birçok kişi, söz konusu ifade özgürlüğü söz konusu olduğunda edinimin tam tersi bir sonuç doğuracağına inanıyor. Amerika’nın Medya Ustaları, Elon‘un Twitter’ı satın almasının “dezenformasyon ve onu satan insanlar için bir zafer olacağını” söylerken görüşlerini dile getirdiler.

Ortaya çıkan en büyük endişelerden biri, şiddete teşvik ettiği için platformdan yasaklanan kişilerin geri dönebileceği gerçeğidir.

Dogecoin’in (DOGE) yaratıcılarından Jackson Palmer, satın almanın “düşmanca bir devralma” olduğuna inandığını ve bunun özgürlük fikrine aykırı olduğunu belirtiyor. Öte yandan tanınmış bir Bitcoin boğası olan Anthony Pompliano, Musk‘ı tebrik etti.

MicroStrategy’nin kurucusu Michael Saylor’un da Musk‘a Amerika Birleşik Devletleri Anayasası’nın ilk değişiklik metniyle yanıt vermesinin ardından sektörü desteklediği görülüyor. Bu, Musk‘ın hareketine verdiği desteği gösteriyor.

Şu anda Twitter hisseleri, geçen aya göre %32 artışla 51.70 $ seviyesinde fiyatlandırılıyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir