Kripto Çöküşü, Kripto Madencilerini Panikle GPU’ları Satmaya Zorladı!


kripto
kripto çöküşü, kripto madencilerini panikle gpu'ları satmaya zorladı! 2
  • Madenci yığınları, önemli bir BTC ve ETH fiyat düşüşünün ardından biriktirilmiş GPU’ları satmak zorunda kalıyor.
  • Madenciler ve kafe sahipleri artık madencilik kartlarını toplu olarak satıyorlar.
  • BTC fiyatı, madencilik maliyetinin altında olan 25.000 doların altına düştü.

Bitcoin ve Ethereum kripto para birimleri hızla değer kaybederken, madenciler kar için biriktirdikleri grafik kartlarını satmak zorunda kalıyor. Bitcoin madenciliği yapmak için yüksek güçlü bir bilgisayar ve pahalı madencilik ekipmanı gereklidir. Şu anda, her üç faktör de önemli madenci sıkıntısına katkıda bulunuyor. Bir Bitcoin madenciliğinin maliyeti şu anda BTC‘nin işlem fiyatının üzerinde olan 25.000 dolar değerinde.

Birçok madenci, GPU’larını toplu olarak boşaltmak için çevrimiçi açık artırma sitelerine gitti. Bir yan iş olarak madencilik operasyonları yürüten kafe sahipleri, piyasa çöküşü sırasında şimdi GPU’ları kâr için satmayı düşünüyor. Örneğin, Salı günü, Baidu gibi satışa sunulan çeşitli Çin internet hizmetleri şirketlerinde madencilik şebekelerinin resimleri çevrimiçi olarak sular altında kaldı.

Benim için çok miktarda grafik kartı satın alan kripto madencileri ve internet kafe sahipleri, GPU’larını 300-350 $ gibi düşük bir fiyata satmaktan veya çöpe atmaktan başka bir şey bırakmadı. İkincisi, Ethereum bir iş kanıtı sisteminden hisse kanıtı sistemine geçtiği için, birçok madenci memnun değil ve başka bir seçenek aramalarını gerektiriyor. Ancak tüketiciler, “madencilik için kötüye kullanılmış” oldukları için bu GPU’ları satın almamaları konusunda uyarıldı.

Bitcoin fiyatı, tüm zamanların en yüksek seviyesinden %66’nın üzerinde bir düşüşe tanık oldu ve şu anda 20.775$’dan işlem görüyor. Bu, bir BTC madenciliğinin maliyeti mevcut piyasa fiyatından daha yüksek olduğu için madencileri zarar etmeye zorladı. Ethereum’un değeri de önemli bir düşüş gördü ve şu anda tüm zamanların en yüksek seviyesinden %70’in üzerinde düşüşle 1,113 dolardan işlem görüyor. Madencilik ekipmanlarının yanı sıra kripto para madenciliği için kullanılan güç de kârsız hale geliyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir