Kripto Borsası FTX, Yeni Fon Artışında 8 Milyar Dolarlık Muazzam Bir Değerlemeye Ulaştı!


ftx
kripto borsası ftx, yeni fon artışında 8 milyar dolarlık muazzam bir değerlemeye ulaştı! 3

Kripto borsası FTX, son bağış toplama turunu tamamladıktan sonra şaşırtıcı bir şekilde yeni bir değerlemeye ulaştı.

Bir basın açıklamasına göre şirket, bugün 8 milyar dolar değerinde FTX’e sahip olan A Serisi finansman turu sırasında 400 milyon dolar kapattı.

FTX başkanı Brett Harrison, kripto borsasının değerlemesinin 2021’deki hızlı büyümesini yansıttığını ve geleceği için temel teşkil edeceğini söylüyor.

“FTX US, 2021 boyunca hızla ölçeklendi ve A Serisi değerlememiz, hem somut olarak başardıklarımızı hem de 2022’de temellerini attığımız şeyleri yansıtıyor.”

Şirket, yeni toplanan fonlarla yeni iş kolları başlatmayı, kullanıcı tabanını büyütmeyi, daha fazla kripto türevi sunmayı ve Amerika Birleşik Devletleri’nde faaliyet gösteren lider kripto borsası için Coinbase‘e meydan okumayı planlıyor.

Harrison, FTX düzenlemelerle işbirliği yaptığı sürece FTX’in en iyi dijital varlık değişimine dönüşeceğinden emin olduğunu söylüyor.

“Yasa koyucular ve düzenleyiciler, dijital varlıklar için bir ABD düzenleyici çerçevesi geliştirmeye devam ederken, kriptonun 2022 ve sonrasında daha geniş finansal manzarada çok daha büyük bir rol oynamasını bekliyoruz.

Onlarla işbirliği içinde çalışmaya devam etmekten heyecan duyuyoruz ve FTX US’nin ABD tarafından düzenlenen lider kripto spotu ve türev borsası olarak ortaya çıkacağından eminiz.”

FTX’in A Serisi fonuna katılan mavi çipli yatırımcılardan bazıları arasında Japon teknoloji yatırım devi Softbank ve devlet destekli Singapurlu holding şirketi Temasek yer alıyor.

FTX’in yerel parası FTX Token (FTT), yazı yazılırken, yedi günlük zirvesi olan 49.60$’dan %25 düşüşle 37.31$’dan el değiştiriyor.

coinprojesi.com ftx token ftt logo
kripto borsası ftx, yeni fon artışında 8 milyar dolarlık muazzam bir değerlemeye ulaştı! 4

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir