Kripto Analisti Nicholas Merten, Cardano, XRP ve Binance Coin Hakkında Konuştu


Tanınmış bir kripto para analisti, belli başlı birkaç altcoin’in yakın zamanda ana bir faktör dolayısıyla önemli piyasa düzeltmeleri yaşayabileceğine dair uyarılarda bulunuyor.

DataDash’in kurucusu Nicholas Merten, azalan likidite koşullarının Cardano (ADA), XRP ve Binance Coin’i (BNB) potansiyel olarak daha düşük seviyelere çekebileceğini aktarıyor.

Merten, BNB‘nin iki önemli destek seviyesini kaybettikten sonra mevcut değerinden %38’den fazla değer kaybedebileceğini belirtiyor.

bnb 3
kaynak: nicholas merten/youtube

Yazının kaleme alındığı an itibariyle, BNB son 24 saatte %1,4 artarak 211,25 dolardan işlem görmekte.

Analiste göre, Ripple Lab‘in ödeme platformuyla bağlantılı olan XRP, büyük satış hacmi nedeniyle %70’lik bir düşüş yaşayabilir.

“Bence bu, kripto para tarihinde kayda geçecek en büyük dağıtım modellerinden biri…

Fiyat hareketleri bunu açıkça gösteriyor. Piyasada daha önce kilitlenmiş arzın artan dağılımı ve sirkülasyonu var, bu da mevcut arzı artırıyor. Fiyat hareketlerinden de görebileceğiniz gibi, spekülatif bir varlık olan XRP’yi, 0,15 dolar seviyesindeki bu destek hattını test etmeye başlamadan almak istemem.

Bu seviyenin kırılmasının ardından, buradan geri dönüşün uzun vadede mümkün olmayabileceği bir dağıtım modeli olduğunu düşünüyorum.”

xrp 5
kaynak: nicholas merten/youtube

Yazı yazıldığı sırada, XRP son 24 saatte %0,4 artışla 0,50 dolardan işlem görüyor.

Merten ayrıca, Ethereum’un (ETH) rakibi olan Cardano’nun, oluşturamadığı üçlü dip fiyat modelinin ardından mevcut değerinden %37 oranında düşeceğini öne sürüyor.

“ADA/USD paritesine bakın. Birçok kişi, Cardano’nun burada bir üçlü dip oluşturma potansiyeli konusunda oldukça heyecanlı. Ancak, zaman geçtikçe burada sürekli bir direnç ve geçmişe kıyasla daha zayıf yükseklerin olduğunu görmelisiniz. Ben bunun daha da düşeceğini tahmin ediyorum. Bunun 0,15 dolara düşeceğini düşünüyorum.

Burada hangi projelerin iyi veya kötü olduğunu tartışmak için bulunmuyorum. Sonuçta, kripto paralar dahil, finansal varlıkların fiyat performansını belirleyen temel faktör likiditedir ve likidite düzelmedikçe, ADA’nın daha da düşeceğini söylemek için buradayım.”

cardano 22
kaynak: nicholas merten/youtube

Cardano, yazının yazıldığı an itibariyle, son 24 saatte %0,3 düşerek 0,24 dolardan işlem görüyor.

Son olarak Merten, Ethereum‘un 2.000 dolarlık destek seviyesini koruyamaması sonucu Nisan 2023‘ten beri düşüş trendinde olduğunu belirtiyor.

Yazı yazıldığı sırada, Ethereum son 24 saatte %0,1 düşerek 1.588 dolardan işlem görüyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTiktok, ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir