Kripto Analisti Nicholas Merten, Bitcoin’e (BTC) Güvenmeyin 30.000 Dolara Düştü Diyor – İşte Nedeni!


kripto
kripto analisti nicholas merten, bitcoin'e (btc) güvenmeyin 30.000 dolara düştü diyor - i̇şte nedeni! 3

Kripto analisti Nicholas Merten, Bitcoin’in (BTC) 2021 yılının Temmuz ayında kaydedilen en düşük seviyeye düşmeyeceğini tahmin ediyor.

Yeni bir video güncellemesinde Merten, 515.000 YouTube abonesine, amiral gemisi kripto para biriminin hala bir fiyat düşüşü görebileceğini, Bitcoin‘in 30.000 dolar civarında bir fiyata düşmesinin pek mümkün olmadığını söyledi.

“Birçok insanın kafasındaki büyük soru, bunun geriye dönüp bir felaket, 30.000 $ aralığına kadar çılgınca bir satış görüp görmeyeceğidir.

Ve hepinize karşı dürüst olacağım – bu, fiyatta belki bir 1.000 doları daha geri çekemeyeceğimizi söylemek olmasa da – 30.000 dolar aralığına düşeceğimizi sanmıyorum. Ve bunun arkasında duracağım.”

Kripto analistine göre, azalan Bitcoin arzı ve yükseliş eğilimi gösteren daha düşük kurulumlar yapma eğilimi, amiral gemisi kripto para biriminin 30.000 dolara düşmesinin pek olası olmamasının nedenleri.

“Bitcoin zaman içinde sürekli olarak daha yüksek düşüklere ayarlanıyor. Birçok insanın fiyatların değişeceğini ve burada 30.000 $ civarında bu aralığa geri döneceğimizi düşündüğünü biliyorum. Ama arz daralmasını göz önünde bulundurursak burada durumun böyle olduğunu düşünmüyorum…”

Kripto analisti ayrıca, bir yıldan fazla bir süredir Bitcoin tutan insan sayısının arttığını ve bunun da arz daralmasına yardımcı olduğunu söylüyor.

“Metriklere göre burada gördüğümüz şey – ve zincir içi metrikler burada yatmıyor, tamamen şeffaflar, Bitcoin defterine dayanıyorlar – burada giderek daha fazla insan olduğunu görebiliyoruz. Ortalama olarak, Bitcoin’lerini bir yıldan fazla bir süredir elinde tutanlar.

Ve bu, geçmişte tüm boğa piyasalarına veya döngü ortası rallilerine yol açan türden bir arz daralması.”

Merten ayrıca bundan haftalar veya aylar sonra Bitcoin’in S&P 500 (SPX) ve Nasdaq gibi borsa endekslerini geride bırakabileceğini söylüyor.

Kripto analistinin yükseliş tezi, BTC‘nin SPX (BTCUSD/SPX) karşısındaki grafiğine dayanıyor. Merten‘e göre, parite büyük bir boğa flaması içinde işlem görüyor ve şimdi 2022’nin çoğu için desteğini koruduktan sonra diyagonal direncini kırmaya hazırlanıyor.

“Buranın daha sonra Mayıs’ta ve muhtemelen Haziran’da gerçekten esnetmeyi bildiğiniz anlamında, burada bu aralığa geri dönme, bu oranın üzerine çıkma, bu önceki direnci aşma, bunu yapma anlamında inanıyorum. Bitcoin’in fiyat açısından gerçekten daha yüksek bir grafik çizmesi ve S&P 500, Nasdaq ve daha geniş hisse senetlerini önemli ölçüde geride bırakmaya başlaması için yaza giden temeli desteklemek ve ayarlamak.”

coinprojesi.com asjldknmas
kripto analisti nicholas merten, bitcoin'e (btc) güvenmeyin 30.000 dolara düştü diyor - i̇şte nedeni! 4

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir