Kripto Analisti Lark Davis, Kripto Satın Almak için En İyi Zamanın Şimdi Olduğunu Düşünüyor, İşte Nedeni!


kripto
kripto analisti lark davis, kripto satın almak için en i̇yi zamanın şimdi olduğunu düşünüyor, i̇şte nedeni! 2
  • Kripto analisti Lark Davis, kripto zula satın almak ve biriktirmek için neden şimdi en iyi zaman olduğunu düşündüğünü paylaştı.
  • Sebepleri arasında yaklaşan Fed faiz oranı artışları, artan dijital varlık benimsemesi ve 1 milyon dolarlık Bitcoin 2030 tahmini yer alıyor.

Birçok kripto meraklısı, son zamanlarda kripto “Dip Satın Al” mantrasını tanıtıyor. Beğeniler arasında seri Bitcoin alıcıları Michael Saylor ve Nayib Bukele yer alıyor. Crypto YouTuber ve analist Lark Davis, kabul etmesinin yedi nedenini paylaştı.

Birincisi, Fed’in faiz oranlarını artırma planları. Forbes’a göre, ABD hisse senetleri, ilk Fed faiz artışından 12 ay sonra ortalama yüzde 7,3 artışla bitirme eğiliminde. 2016-2017 boğa piyasasında böyle bir olaya tanık olundu. Kripto para birimlerinin performansı, son zamanlarda, ABD hisse senetlerininkiyle yakından bağlantılıdır – yani, hisse senedi piyasaları gibi kripto fiyatlarının artması muhtemeldir.

İkincisi, blockchain analitik firması Glassnode’a göre borsalardaki, özellikle Bitcoin ve Ethereum’daki kripto bakiyeleri üç yılın en düşük seviyesine ulaştı. Davis’in daha önce de belirttiği gibi, bu artan talep, uzun vadeli hodling ve ardından kripto fiyatlarında bir artış olduğunu gösteriyor.

Ek olarak, daha fazla insan bu zamanı kripto satın almak için kullanıyor. Davis’e göre, “2030 yılına kadar kripto para piyasasına 3.4 milyar daha fazla insanın gireceği tahmin ediliyor.” Destekleyici istatistikler arasında, ankete katılan Hintlilerin yüzde 82’sinin, ulus daha fazla düzenleyici netlik sağladığında kripto satın almayı planladığını belirten Deloitte’tan gelenler yer alıyor.

Ayın başında Hindistan, kripto kazançları üzerinde yüzde 30’luk bir vergi duyurdu ve tam bir yasak yerine kripto konaklama tercihini bildirdi. Kripto yanlısı bir yönü benimseyen bir diğer kalabalık ülke, artık kripto para birimlerini yasal para birimi biçimleri olarak tanımak isteyen Rusya’dır.

Neden Hemen Kripto Satın Almalısınız?

Kripto piyasası, esas olarak ABD Fed’in eylemlerine ilişkin belirsizlikler nedeniyle Kasım ayında rekor seviyelere ulaşmasından bu yana sarsıldı. Önde gelen kripto para birimi Bitcoin (BTC) şu anda geçen yılki 69 bin dolarlık isabetten yüzde 37,7 indirimle 43.469 dolardan işlem görüyor. Bu arada, altcoinler tüm zamanların en yüksek seviyelerinden yüzde 60-90 düştü. Davis, başka bir kripto sloganı ekleyerek, mevcut fiyatların birkaç ay öncesine kıyasla “ucuz” olduğunu söylüyor: “Düşük al, yüksek sat.”

Şu anda satın almanın bir başka nedeni de dev sosyal medya platformları tarafından büyük dijital varlık benimsemesidir. Reddit kısa süre önce, kullanıcıların Twitter’a benzer şekilde, profil resimleri olarak herhangi bir NFT (karşılıksız token) kurmalarına izin verdiğini duyurdu. Meta ve TikTok ayrıca kullanıcılara NFT yeteneklerini tanıtıyor. Reddit şu anda Ethereum topluluk belirteçlerini desteklerken, Twitter’ın kripto destekli bir devrilme özelliği var.

Ayrıca Davis, çok sayıda fiat ağ geçidinin açılmaya başladığını belirtiyor. Örneğin, ticaret ve yatırım uygulaması Robinhood, şimdi 2 milyondan fazla kullanıcıya sahip bir kripto cüzdanı başlattı. Kripto saklama şirketi NYDIG, yüzlerce ABD bankasının bu yıl Bitcoin alacağını tahmin ederken, bankalar da dijital varlıkları giderek daha fazla benimsiyor.

Son olarak Davis, 50.000 doların altındaki fiyatlarda dolar-maliyet ortalaması olan Bitcoin’in gelecekte büyük getiriler getireceğine dair görüşünü paylaşıyor. 2030 için 1 milyon dolarlık BTC tahmininden bahsediyor, bu da 50 bin doların altında satın alanlar için 20 kat veya daha fazla getiri vaat ediyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir