Kripto Analisti Benjamin Cowen’e Göre Bitcoin, Geri Dönüşü Başlatmak İçin Borsadan Yardıma İhtiyaç Duyacak!


coinprojesi.com sdfdssdh
kripto analisti benjamin cowen'e göre bitcoin, geri dönüşü başlatmak i̇çin borsadan yardıma i̇htiyaç duyacak! 2

Popüler bir kripto analisti, kripto para biriminin ne zaman olumlu bir ivme kazanabileceğini belirlemek için tarihi Bitcoin (BTC) eğilimlerine ve ABD borsasına bakıyor.

Yeni bir strateji oturumunda Benjamin Cowen, 705.000 YouTube abonesine, geçen Kasım ayında 69.000 doların üzerinde tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığından beri Bitcoin‘in yaşadığı gibi dik düzeltmelerin bir gecede değişmesinin beklenemeyeceğini söyledi.

“Geçmişe dayanarak, Bitcoin boğa piyasası destek bandının altına her kapandığında, gerçekçi bir şekilde onun üstüne çıkmak için bir şansımız olana kadar birkaç ay olacağını varsaymalısınız…

Üç ila altı ay, genellikle bunun üzerine çıkmak için bir şansın olması konusunda gerçekçi bir zaman çizelgesi olduğunu söyleyebilirim… Yaklaşık dokuz hafta bunun altındayız. Şu anda dokuzuncu haftamızdayız, bu nedenle zirveye geri dönmek için gerçekçi bir zaman çerçevesi, muhafazakar tahmin üç hafta olurdu… Ve bu temelde en iyi senaryo olurdu.”

Boğa piyasası destek bandı, 20 haftalık basit hareketli ortalamadan (SMA) ve 21 haftalık üstel hareketli ortalamadan (EMA) türetilen bir piyasa göstergesidir. Grup şu anda 45.000 ila 50.000 dolar arasında seyrediyor.

Cowen, ABD hisse senedi piyasaları uzun bir süre boyunca ralli yaparsa, Bitcoin için en iyi senaryosunun gerçekleşebileceğini ekliyor.

“Bunun olmasını varsaydığımız şey, stokların birkaç hafta yeşil olduğunu görmemiz gerekecek. Kriptonun kendi işini yaptığı bir balonun içinde yaşadığımızı düşünmeyi sevsek de bu doğru değil.

Nasdaq ve S&P’nin düşmeye devam ettiğini görürsek, Bitcoin’in de büyük olasılıkla düşeceğinden emin olabilirsiniz. Ve bu mutlaka Bitcoin’de yanlış bir şey olduğu anlamına gelmez. Temelde hiçbir şey değişmedi, ancak bu sadece insanların risk almak yerine biraz daha risk almak için değişmeye devam ettiği anlamına gelebilir…

Sadece Bitcoin değil. Nakit olmayan her şey bu.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir