Kolombiya’nın En Eski Bankası, Kriptoda Yeni Aşamalar İçin Adım Atıyor


Kolombiya’nın en eski bankası Banco de Bogotá, kripto pilotunun bir sonraki aşamasını başlattı. Raporlara göre, bu aşama 5.000 müşterisinin Bitso ve Buda kripto para birimi borsalarında listelenen kriptoyu kullanmasına izin verecek. Banka daha önce ülkenin en büyük mali düzenleyicilerinden biri olan Superintendencia Financiera [Financial Superintendence or Superfinanciera] tarafından yürütülen kripto-sanal alan projesinin bir parçası olarak iki büyük borsa ile ortaklık yapmıştı.

coinprojesi monedas coins 2592014012
monedas colombianas. colombian coins. photo: vizzorimage/ gabriel aponte / staff

Ülke, kripto projesinin ilk bölümünü Mart ayında pilot olarak uygulamıştı. Bu, 25 yaşın üzerindeki müşterilerin, borsalara bağlı arayüzler aracılığıyla Kolombiya pesoları için kripto ticareti yapmasına ve tersini yapmalarına izin verdi. İlk aşama kripto para yatırma ve çekme işlemlerine izin verirken, ikinci adım banka kartları ve uygulama platformları kullanarak bu kriptoların harcanmasına odaklanacak.

Buda arayüzünün Eylül ayında işlevsel olacağı, Bitso’nun ise Ekim ayında izleyeceği bildiriliyor. İlginç bir şekilde, bu hizmetler “nakit giriş ve çıkış” işlemlerine izin verecek.

Gereğince raporları,

“Katılımcılar, kriptoaktif platform adına mevduat ürününde aylık maksimum 49,9 milyon dolar birikmiş tutarda ‘para çekme’ veya ‘nakit çekme’ işlemlerini gerçekleştirebilecekler.”

Bununla birlikte, iki borsanın şu anda her bir platformla operasyon modelini yapılandırma aşamasında olduğunu belirtmekte fayda var.

Banco de Bogotá’daki Teknolojiden Sorumlu Başkan Yardımcısı Óscar Bernal’e göre,

“Kolombiya düzenleyici çerçevesinde kripto varlıklarıyla operasyonları mümkün kılacak olası düzenlemenin inşasına katılmanın değerli olduğunu düşünüyoruz.”

Pilotun bir yıl sürmesi planlanıyor. Aynı şekilde, düzenleyiciler hükümete rapor vermek için pilotların sonuçlarını değerlendirecekler.

kaynak: ambcrypto

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir