İtalya, Coinbase’in Kripto Varlık Hizmet Sağlayıcısı Olarak Çalışmasını Onayladı!


coinbase
i̇talya, coinbase'in kripto varlık hizmet sağlayıcısı olarak çalışmasını onayladı! 3

18 Temmuz Pazartesi günü yayınlanan bir blog gönderisine göre, büyük bir ABD kripto para borsası olan Coinbase, İtalyan tüketicilere hizmet vermeye devam etmek için İtalyan düzenleyicilerden yetki aldı.

Yakın tarihli bir blog gönderisinde Coinbase, İngiltere, İrlanda ve Almanya’daki fiziksel varlığını genişlettikten sonra şimdi aynı şeyi Fransa, İtalya, İspanya ve Hollanda’da yapmak için çalıştığını söyledi. Amaçları, Coinbase ailesini tüketici, iş ve geliştirici çözümlerini tanıtmaktı. Böylece, İtalya’nın onayını alarak borsa amacına ulaştı.

18 Temmuz’da Organismo Agenti e Mediatori (OAM), kripto para ticareti ve saklama hizmetleri sunan işletmeler için yeni bir standart uygulayacaklarını duyurdu.

Coinbase, İtalya’daki finansal danışmanlar ve kredi komisyoncuları için kara para aklama karşıtı politikaları düzenleyen ve uygulayan Organismo Agenti e Mediatori’nin (OAM) standartlarına uyduğunu açıkladı:

Bu kriterleri karşılayan ilk şirketler arasında olmaktan gurur duyuyoruz.

Bununla birlikte, Coinbase’in uluslararası ve iş geliştirmeden sorumlu başkan yardımcısı Nana Murugesan, dünya çapında ekonomik özgürlüğü teşvik etme hedeflerine doğru çalışırken, iş yaptığımız her ülkede düzenleyicilerle olumlu ilişkiler geliştirmenin çok önemli olduğunu vurguladı.

Yazıda şunları söyledi:

Temmuz 2022’deki en iyi kripto kumarhanesi hangisidir? Kapsamlı karşılaştırmamızı okuyun! En iyisini seçmek için para yatırdık, 80’den fazla kripto kumarhanesini oynadık ve inceledik.

Bu düzenleyici onayı almak, İtalyan mali düzenleyicileriyle yakın işbirliğimizin ve olumlu çalışma ilişkimizin bir kanıtıdır.

coinprojesi.com btcusdt 2022 07 18 07 05 45 640x336 1

Ayrıca, sağlam düzenleyici ortaklıklarını sürdürmenin, Avrupa ve diğer yerlerde genişlerken, kripto ekonomisindeki en güvenilir ve güvenli platform aracılığıyla tüketicilerinin arzu ettiği ürünleri tanıtmaya devam etmelerini garantileyeceğini de sözlerine ekledi.

İtalya Kriptoların Yüksek Derecede Kabulüne Sahiptir

AB’nin en güçlü ekonomilerinden biri İtalya. Dünyanın geri kalanı gibi, İtalyanlar da Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini benimsedi. Ayrıca, sayısız araştırma ve veri, İtalya’nın kademeli olarak blok zinciri ve kripto para birimlerinin yaygın kullanımına doğru ilerlediğini gösteriyor.

Bireysel kripto sahipliğinden işletmelere kadar, Bitcoin gibi kriptolar ülkede ilerleme kaydediyor. Avrupa ülkelerindeki kripto faaliyetinin derecesi, araştırma şirketi Chainalysis tarafından araştırıldı. Araştırmaya göre İtalya, İngiltere ve Almanya’nın hemen ardından yedinci sırada yer aldı.

Ayrıca, hükümet kripto para birimleri için vergi düzenlemeleri çıkardı. İtalyanlar bu nedenle kripto para birimini paraya çevirdiklerinde vergiye tabi değildir. Bu nedenle, şirketin benimsenmesinden bireysel mülkiyete kadar bölgede kriptolar zemin kazanıyor.

Ülkenin dijital para birimlerini kabul etmesinin, bankaların kripto hizmetlerini tanıtmasından önemli ölçüde etkileneceği tahmin ediliyor. Örneğin, bu yıl Bitcoin, 300.000’den fazla Banca Generali müşterisi tarafından erişilebilir olacak. Banca Generali’nin Home Bank uygulamasına dahil edilecek bir kripto para birimi platformu olan Conio ve banka, işlevselliği mümkün kılmak için işbirliği yaptı.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir