InvestAnswers Sunucusuna Göre Bitcoin’in Büyük Sıçramasını Tetikleyen Şey!


coinprojesi.com
investanswers sunucusuna göre bitcoin’in büyük sıçramasını tetikleyen şey! 3

Popüler bir kripto analisti, Bitcoin’in (BTC) en iyi ihtimalle yatay seyreden haftalarca süren fiyat hareketinden sonra neden birdenbire yükselişe geçtiğine dair ipuçları arıyor.

Yeni bir strateji oturumunda, finansal eğitime ev sahipliği yapan YouTube kanalı InvestAnswers, 416.000 abonesi için jeopolitikten tekniğe uzanan olası senaryoları ortaya koyuyor.

“Risk geri döndü. Gerçekten dövülen bazı isimler geri döndü.

Sadece dünya çapında fiat rejimlerine olan güven eksikliği değil, aynı zamanda risk de var. Ama asıl nedenin bu olduğuna inanıyorum – sürekli fonlama oranı.”

Kripto yatırımcılarına sunulan araçlardan biri, süresi asla sona ermeyen vadeli işlem sözleşmelerinde kaldıraçlı pozisyonlar alma yeteneğidir. Piyasaların fonlamayı sürdürebilmesi için periyodik ödemeler gereklidir.

Analist, fonlama oranlarının BTC‘nin son rallisini nasıl etkilediğini açıklıyor:

“Büyük bir negatif fonlama oranı vardı. Bu kısa bir sıkışmaya neden olabilir. Oran pozitif olduğunda, uzun pozisyonlar kısa pozisyonlar öder. Tersine, oran negatif olduğunda, kısa pozisyonlar uzun pozisyonlar öder.

Çok olumsuz olduğunda çok endişe vericidir. Bana tüm şortların zor gittiğini ve çok sayıda yatırıma yatırım yaptıklarını söylüyor.

Ama bence kısa taraf, büyük bir kısa sıkmada sert bir şekilde sıkıştı.”

coinprojesi.com investanswers short
investanswers sunucusuna göre bitcoin’in büyük sıçramasını tetikleyen şey! 4

Ev sahibi, Rusya ile Ukrayna arasında devam eden askeri çatışmanın büyük Bitcoin alımına katkıda bulunduğunu söyledi.

“Bunu tetiklemek için tek gereken küçük bir satın alma ve belki de Rusya, Euro Bölgesi ve Ukrayna gibi bir yerden gelen 254 milyon dolar, belki de bu kısa sıkışmayı yaratmak ve gerçekleşmesi için gereken tek şey bu.”

InvestAnswers sunucusu, geleneksel medyanın BTC’nin yükselmesine neyin neden olduğu konusundaki yorumuna katılmadığını söyleyerek sözlerini sonlandırıyor. Bitcoin‘in sürekli fonlama oranlarının çok negatif olmasının olası bir sıkışma için masayı hazırladığına ve ardından gelen askeri çatışmanın ardından yatırımcıların ellerini zorladığına inanıyor.

“Bunun olduğuna inandığım şey bu. Tüm ana akım medya yanlış. Rakamları yaptık ve bunun ilk başta tetiklendiğini düşünüyoruz… Sigortayı yakan çakmak, Ukrayna’dan, Rusya’dan, Londra’daki oligarklardan gelen ilk paraydı.

Ancak bunun nedeni, sürekli fonlama oranının çok negatif olması ve bu da büyük bir kısa süreli daralmaya neden olmasıydı.”

Yazma sırasında, Bitcoin %2,5 daha artarak rallisine devam ediyor ve 44.128$’dan işlem görüyor. BTC, 28 Şubat’ın en düşük seviyesi olan 38,072 $’dan bu yana %15,9 arttı.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir