İnsan Hakları Liderleri Açık Mektupta Sorumlu Kripto Politikası Arıyor!


kripto
i̇nsan hakları liderleri açık mektupta sorumlu kripto politikası arıyor! 3
  • 21 insan hakları savunucusu, sorumlu BTC mevzuatının aranması için ABD Kongresi’ne bir mektup yazdı.
  • Mektup, kısmen yakın zamanda Kongre’ye gönderilen kripto karşıtı mektuba bir yanıttı.
  • Destekçiler açık mektubu 14 Haziran’a kadar imzalayabilirler.

Dünyanın dört bir yanından bir grup insan hakları savunucusu, “yerel para birimlerinin çöktüğü” ülkelerde kullandıkları güce atıfta bulunan “sorumlu bir kripto politikasını” desteklemek için ABD Kongresine açık bir mektup yazdı.

Bu mektup, iddiaya göre 1500 bilgisayar bilimcisi, yazılım mühendisi ve teknoloji uzmanından oluşan bir bilim topluluğundan geçen hafta Kongre’ye gönderilen kripto karşıtı mektuba bir cevaptı. Bu mektuptaki 25 öncü imza, gelişmiş, demokratik ülkelerden ünlü kripto yazarları ve eleştirmenleri içeriyordu.

Kripto yanlısı mektubu imzalayan 21 insan hakları lideri, Rusya, Ukrayna, Irak, Afganistan, Filistin ve hatta Kuzey Kore gibi son zamanlarda çatışmalar yaşayan veya başka türlü istikrarsız ekonomilere sahip ülkelerdendi.

coinprojesi.com the activists who signed the letter.
i̇nsan hakları liderleri açık mektupta sorumlu kripto politikası arıyor! 4

Mektupta, “Siyasi baskı ve ekonomik zorluklarla karşı karşıya kalan insanların yaşamlarında giderek daha fazla rol oynayan parasal araçlara karşı açık fikirli, empatik bir yaklaşım teşvik etmek için yazıyoruz” ifadesi yer aldı.

Mektup daha da açıkladı:

Biz finansörler veya profesyonel lobiciler değiliz, diğer seçenekler başarısız olduğunda risk altındaki insanlara yardım etmek için Bitcoin’i kullanan insani yardım görevlileri ve demokrasi savunucularıyız.

Ayrıca grup, otoriter rejimler altında veya değişken ekonomilerde yaşayan on milyonlarca kişi için demokrasiye ve özgürlüğe yardım etmede temel araçlar olarak Bitcoin (BTC) ve stablecoin’leri övdü.

İnsan Hakları Vakfı’nın baş strateji sorumlusu Alex Gladstein gibi bu insani düşünce liderlerinden harekete geçme çağrısı; Ukrayna Açık Diyalog Vakfı’ndan Lyudmyla Kozlovska; Eritre Mülteci Hakları Girişimi’nden Meron Estefanos, diğerleri ile birlikte Kongre’yi, BTC ve Stablecoin’lerin avantajlarını değerlendirmek için mektupta belirtilen çok sayıda akademik makalede gösterilen ampirik kanıtları incelemeye çağırdı.

21 imzacı ayrıca, tüm insan hakları savunucularını ve küresel vatandaşları, teknolojiden yararlandılarsa sorumlu bir kripto politikasına desteklerini göstermeye çağırdı. Desteklemek için, 14 Haziran 2022’ye kadar talebi imzalayabilirsiniz.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir