Horizon Worlds Metaverse’deki Her NFT İşleminden Yaklaşık %50 Pay Almayı Planlayan Meta Planları: Rapor


nft
horizon worlds metaverse'deki her nft i̇şleminden yaklaşık %50 pay almayı planlayan meta planları: rapor 2

Tech unicorn Meta, Horizon Worlds adlı yaklaşmakta olan metaverse ürününde tüm karşılıksız token (NFT) işlemlerinde neredeyse %50’lik bir kesinti yapmayı planlıyor.

CNBC’den gelen bir rapora göre, bir Meta sözcüsü, uygulamaların ve oyunların satıldığı Meta Quest Mağazası aracılığıyla yapılan tüm satışlar için %30’luk bir “donanım platformu ücreti” dahil olmak üzere, şirketin her işlemin %47,5’ini alacağını söyledi. sanal gerçeklik kulaklıkları için.

Ücretler ayrıca işlem başına %17,5 ücret alacak olan Horizon Worlds’den bir kesintiyi de içeriyor.

Ücretler, OpenSea veya LookRare gibi önde gelen NFT pazarlarındaki işlem maliyetlerinden çok daha yüksek olacağından, haberlere yönelik bazı geri bildirimler kritik olmuştur.

Meta’nın Horizon başkan yardımcısı Vivek Sharma, The Verge’e şunları söyledi:

“Piyasada oldukça rekabetçi bir oran olduğunu düşünüyoruz… Diğer platformların paylarını alabileceklerine inanıyoruz.”

Bir duyuruda Meta, belirli hedeflere ulaşmak için içerik oluşturuculara aylık ödeme yapacak olan “Horizon Worlds Creator Bonus” da dahil olmak üzere belirli içerik oluşturucularla yeni programları test ettiğini söyledi.

“İçerik oluşturucuları destekleme konusundaki süregelen taahhüdümüzün bir parçası olarak, içerik oluşturucuların Horizon Worlds’de oluşturduklarından para kazanmanın farklı yollarını denemelerini sağlayacak birkaç yeni aracı test etmeye başlıyoruz.

Bunu bugün bir avuç içerik oluşturucunun geri bildirimlerini almak için bir test olarak başlatırken, bu tür araçlar, içerik oluşturucuların hayatlarını kazanabilecekleri ve insanların dijital ürünler, hizmetler satın alabilecekleri meta veri tabanına yönelik uzun vadeli vizyonumuz doğrultusunda atılan adımlardır. ve deneyimler…

Bu bonuslar, içerik oluşturuculara hedefe doğru ilerlemeleri için ayın sonunda ödendiği, hedefe yönelik aylık programlar şeklinde gelir. İçerik oluşturucu bonusları ücrete tabi değildir ve içerik oluşturuculara tam olarak ödenecektir. Şimdilik, bu sınırlı testte, içerik oluşturucular en çok harcanan zamanı çeken dünyalar inşa ettikleri için ödüllendirilecek, ancak zamanla, örneğin içerik oluşturucuları kullanıma sunduğumuz yeni araçları veya özellikleri benimsemeye teşvik etmek için bu hedefleri geliştirebiliriz.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir