Hindistan’ın Federal Ve Eyalet Maliye Bakanları Önümüzdeki Hafta Kripto Para Birimi Satış Vergisini Tartışmak İçin Bir Araya Gelecek!


coinprojesi.com hindistan
hindistan'ın federal ve eyalet maliye bakanları önümüzdeki hafta kripto para birimi satış vergisini tartışmak i̇çin bir araya gelecek! 2
  • Hindistan’ın federal ve eyalet maliye bakanları, kripto işlemlerine yeni bir vergi uygulanıp uygulanmayacağını tartışmak için bir araya gelecek.
  • Tasarı kabul edilirse, Hintliler kripto kârlarının %58’ini ödemek zorunda kalacaklar.
  • Merkez ve eyalet bakanlarından oluşan hükümet paneli, 28 Haziran’dan itibaren iki gün boyunca Çandigar’da toplanacak.

Bir Bloomberg raporuna göre, bir bakanlar paneli, bitcoin işlemlerinde mal ve hizmet vergisini görüşmek üzere gelecek hafta toplanacak. Öneri, hükümet tarafından atanan bir görev gücü tarafından ortaya atılıyor.

Merkez ve eyalet bakanlarından oluşan hükümet paneli, sanal dijital varlıklardaki işlemleri daha başarılı bir şekilde izlemek için vergi ağını genişletmeyi düşünüyor. Rapora göre, panel 28 Haziran’dan itibaren Chandigarh’da iki gün sürecek.

Panelistler bu konuda henüz bir fikir birliğine varamadılar. Ancak teklif, hükümet tarafından atanan bir görev gücü tarafından ortaya atılıyor.

Bir Bloomberg raporuna göre, panelin bir sonraki oturumunda bir oran hazırlamayı bitirmesi beklenmiyor. Ancak durumdan bilgisi olan kişilerin verdiği bilgiye göre vergi oranının %28’e çıkarılması konusunda tartışmaların yaşanması bekleniyor.

Hindistan, kripto para ticaretine %30 vergi koydu. Şubat 2022’de %30 kripto gelir vergisi yürürlüğe girdi. Hindistan Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman, yasayı kripto düzenlemesine yönelik faydalı olan bir başka adım olarak nitelendirdi. Hükümetin yeni vergi oranı, ilk birkaç ayda kripto ticaret hacmi üzerinde önemli bir etkiye sahipti. Yeni vergi oranından birkaç ay sonra, Coinbase ve FTX gibi büyük borsalardaki alım satım faaliyetleri %30 oranında düştü. Yüksek vergi oranı, birkaç büyük borsayı Hindistan pazarından tamamen çekilmeyi düşünmeye itti.

Ancak Hintli yetkililer, gelir üzerinden alınan %30’luk verginin yeterli olduğunu düşünmüyordu. İlk olarak Hindistan Mal ve Hizmet Vergisi Konseyi (GST) tarafından Mayıs 2022’de önerilen %28’lik vergi oranı önümüzdeki hafta konsey tarafından tartışılacak. Hükümetin kripto para birimi konusundaki sert duruşu son eylemlerde görülebilir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir