Hindistan Lansmanından Günler Sonra, Coinbase Ödeme Hizmetlerini Askıya Aldı!


coinbase
hindistan lansmanından günler sonra, coinbase ödeme hizmetlerini askıya aldı! 2
  • Coinbase, platformundaki Hintli kullanıcılar için United Payments Interface (UPI) üzerinden ödeme hizmetlerini durdurdu.
  • UPI’nin yönetim organı, 7 Nisan’da yaptığı açıklamada, UPI kullanan herhangi bir kripto para birimi değişiminden haberdar olmadığını söyledi.
  • Coinbase, Hindistan’daki uygun düzenleyicilerle durumu düzeltmek için çalışacağını belirtti.

Amerika Birleşik Devletleri merkezli en büyük kripto para borsası olan Coinbase, platformunda Hintli kullanıcılar için United Payments Interface (UPI) üzerinden ödeme hizmetlerini durdurdu. Bu, Güney Asya alt kıtasındaki lansmanından sadece üç gün sonra geliyor.

UPI’nin yönetim organı olan Hindistan Ulusal Ödeme Kurumu (NPCI), 7 Nisan’da yaptığı açıklamada, Hindistan Merkez Bankası’nın (RBI) Birleşik Ödemeler Arayüzünü kullanan herhangi bir kripto para birimi değişiminin yasal durumunu tanımadığını söyledi.

NPCI tarafından Coinbase‘e aceleyle uygulanan kısıtlama şu yorumla ilgili olabilir: “UPI kullanılarak Kripto para birimlerinin satın alınmasıyla ilgili bazı medya raporlarına atıfta bulunarak, National Payments Corporation of India, herhangi bir kripto borsasının farkında olmadığımızı açıklığa kavuşturmak istiyor. UPI.”

Finans haber kaynağı Business Standard, 11 Nisan’da Coinbase‘in Hindistan’daki uygun düzenleyicilerle durumu düzeltmek için çalışacağını belirttiğini ve “Ulusumuzu sağlamak için NPCI ve diğer ilgili yetkililerle çalışmaya kararlı olduğunu” söyledi. yerel beklentiler ve endüstri normları.”

Hindistan’daki Coinbase kullanıcıları, hizmetin aniden askıya alınmasından rahatsız görünmüyor. YouTube kanalı Crypto India’nın kurucu ortağı Aditya Singh, 11 Nisan’da bir borsanın Hindistan’daki ödeme hizmetinin askıya alınmasının yeni bir şey olmadığını tweetledi ve tweet’te “Hint borsaları da o zamandan beri ödeme hizmeti sorunlarıyla karşı karşıya. 2018.”

Hindistan hükümetinin uygun bir kripto para birimi düzenleyici çerçevesi benimseme konusundaki mücadeleleri nedeniyle, kripto para birimi tüccarları, ticaret hizmeti erişilebilirliğinde istikrarsızlığa alışkındır.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir