Hindistan: Bugünden İtibaren Kripto İşlemlerinde %1 TDS Alınacak!


hindistan
hindistan: bugünden i̇tibaren kripto i̇şlemlerinde %1 tds alınacak! 2
  • Kriptonun Hindistan’da kafası karışık bir duruşu var.
  • %30 vergi uygulandıktan sonra bile kriptoyla ilgili düzenlemeler net değil.
  • Bugünden itibaren her işlem için %1 TDS uygulanacaktır.

%30’luk yüksek kripto vergisine ek olarak, hükümet bugünden itibaren ek %1 TDS ile kriptoyu vergilendirmeye başlayacak. Halihazırda uygulanan %30, Hindistan‘daki kripto endüstrisi için moral bozucu bir faktör olarak kabul edildi. Buna ek olarak, her işleme %1 TDS uygulanacaktır.

Hindistan’da, ülke kriptoya ağır bir vergi koysa da, hala düzenlenmemiş durumda. RBI 2018’de kriptoyu yasaklama hamlesini yapmış olmasına rağmen, Yüksek Mahkeme kararı reddetti ve kriptoyu uçurumun kenarında bıraktı.

Hükümet, bir kripto para birimi faturası geliştirme konusunda bitmeyen bir tartışma içinde görünüyor, ancak kapsamlı bir yasa tasarısı hiçbir zaman halka açıklanmadı. Bu tartışmaların bir sonucu olarak, hükümet kripto para birimlerine %30 oranında ağır bir vergi uyguladı. 1 Nisan 2022’de yürürlüğe giren vergi, merkezi hükümet tarafından bildirilen tüm kripto para birimleri, NFT veya benzeri tokenler ve diğer dijital varlıkları içerir.

Gelir Vergisi Yasası gerekliliklerinin uygulanacağı NFT’ler veya diğer belirteçler, Merkezi Hükümet tarafından henüz bilgilendirilmemiştir. Bu nedenle, şu anda hiçbir NFT‘nin yeni vergi sistemine tabi olmadığı iddia edilebilir, ancak vergi makamları gelecekte NFT‘leri kripto para birimi başlığı altında vergilendirmeye karar verebilir.

Yeni vergi levhası, vergi mükelleflerinin kayıplarını ileri taşımasına izin vermiyor. Bugün devreye girecek olan TDS, kaynakta yapılan her işlemde %1 kesinti yapacaktır. Ayrıca mevcut vergi sistemi, kriptoyu herhangi bir para birimi veya finansal varlık kategorisine ayırmaz.

Mevcut durum, özellikle kesintiler de dahil olmak üzere, yatırımcıların hayatını kolaylaştıracak başka herhangi bir hüküm bulunmadığından, ülkenin Hintli yatırımcıları motive etme misyonunda olduğuna işaret ediyor gibi görünüyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir