Hawaii Milletvekilleri Kripto Ticareti Düzenlemelerine Karşı Toplandı!


ticaret
hawaii milletvekilleri kripto ticareti düzenlemelerine karşı toplandı! 2
  • Hawaii milletvekilleri, devletin daha kripto dostu olması için baskı yaptı.
  • Yasa koyucular, devletin şu anda en kötü kripto ortamına sahip olduğunu düşünüyor.
  • Yeni önlem, Hawaii’nin kripto şirketlerini düzenlemek ve lisanslamak için yeni kurallar oluşturduğunu görecek.

Hawaii‘de kripto para ticareti, hükümet, kanun yapıcılar ve kripto meraklıları arasında büyük bir endişe ve öncelik konusu oldu. Eyaletteki kripto firmaları hükümet düzenlemelerine ve lisanslarına karşı sert darbeler alıyor ve bazı milletvekilleri onları destekliyor.

Eyalet Senatörü Bennette Misalucha, devletin kripto düzenlemesi ve lisanslama ile ilgili kurallarını değiştirmeyi düşünmesini savunanlar arasında yer alıyor. Bunun nedeni, kripto için ABD doları alışverişi yapan şirketler eyalette faaliyet gösteremediğinden, kripto şirketlerini ve yatırımcıları desteklemeyen mevcut yasalardır.

En kötü kripto para ortamına bakarsanız, bunlardan biri Hawaii olacaktır. Örneğin, yatırılan her dolar için rezerviniz olması gerektiğini söyleyen bir kural var. Ve birçok şirket için Hawaii ile uğraşmak istemeyebilirler, değil mi? Çünkü küçük bir pazar.

Ek olarak, Hawaii hükümeti kriptolara çok sayıda kısıtlama getirdi ve hatta “kripto para ticareti için en zor eyaletlerden biri” olarak adlandırılıyor. Ancak Teknoloji uzmanı Ryan Ozawa, eyalet ve milletvekillerinin kripto yasalarını düzeltmeye çalıştıklarını ancak bunu başaramadıklarını belirtti.

Daha önce devlet, kriptolar için devlet para vericisi lisansına olan ihtiyacı ortadan kaldırmak için bir Dijital Para Birimi İnovasyon Laboratuvarı başlattı. Bununla birlikte, kripto tüccarları, para aktarma yasalarının diğer bazı bölümlerine bağlı kalmak zorundadır.

Şu anda Digital Currency Innovation Lab ekibi, kripto şirketlerinin eyalette faaliyet göstermesine yardımcı olacak bir pilot proje üzerinde çalışıyor. Ayrıca, bu proje yaklaşık 70.000 Hawaii sakininin bir milyardan fazla işleme katıldığını gördü.

Yatırım danışmanı Kaleialoha Cadinha-Pua’a’ya göre kripto para, diğer para birimlerinin aksine istikrarlı değil ve her bakımdan değişken. Bu nedenle, bunun onu kripto önermekten alıkoyduğunu söylüyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir