Hakim, Ripple’a Karşı Davada SEC’in İtirazını Reddetti!


Bir federal yargıç, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC), güvenlik düzenleyicisinin blok zinciri tabanlı ödeme şirketi Ripple Labs’a karşı davasında saklamaya çalıştığına dair kanıtları teslim etmesini emrediyor.

Federal yargıç Sarah Netburn daha önce ajansa, eski SEC direktörü William Hinman’ın Ethereum’un (ETH) bir menkul kıymet olmadığını belirten 2018 konuşmasıyla ilgili belgeleri üretmesini emretmişti.

Netburn, SEC’in belgelerin müzakere süreci ayrıcalığı ve avukat-müvekkil ayrıcalığı altında korunduğuna dair argümanlarına ikna olmadı.

ripple-sec
hakim, ripple'a karşı davada sec'in i̇tirazını reddetti! 2

SEC, aranan kanıtların gizli iç yazışmalar olduğunu ve davayla alakasız olduğunu savunarak Temmuz ayında muhalefetini sunmuştu, ancak ABD Bölge Mahkemesi Yargıcı Analisa Torres tarafından 29 Eylül’de çıkarılan yeni bir karar düzenleyicinin itirazlarına karşı çıkıyor.

XRP dostu avukat Jeremy Hogan,

“Yargıç Torres, HINMAN E-POSTALARI ile ilgili her konuda Yargıç Netburn ile aynı fikirdeydi.

Uygunluk:
Avukat-Müvekkil Ayrıcalığını Kontrol Edin:
DPP’yi Kontrol Edin: Kontrol Edin

Bazı günler bu meslekle gurur duyuyorum. ?

E-postaları Çevirin.”

Torres şimdi SEC’i Netburn’ün Hinman’ın konuşmasının taslağını içeren e-postalarını oluşturma emirlerine uyması için yönlendiriyor.

“Mahkeme, eksiksiz ve iyi gerekçeli Emirlerin geri kalanını açık bir hata için gözden geçirdi ve hiçbir şey bulamadı. Buna göre Mahkeme, YSK’nın itirazlarını DEĞERLENDİRMEKTE ve YSK’yı Emirlere uymaya yönlendirmektedir.”

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, davanın SEC tarafından aşırıya kaçtığını söyleyerek davanın sonucundan emin olduğunu söyledi. Yönetici ayrıca, SEC’in akıllı sözleşme platformunun hisse kanıtına geçişinin ardından Ethereum’un bir menkul kıymet olarak kabul edilebileceği konusundaki duruşuna katılmadığını da yorumladı.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir