Hacker, Coinbase’in Güvenlik Hatasını Düzeltmesine ve Olası Kayıpların Önlenmesine Yardımcı Oluyor!


coinprojesi.com lkisdfjm
hacker, coinbase'in güvenlik hatasını düzeltmesine ve olası kayıpların önlenmesine yardımcı oluyor! 2

Yalnız bir bilgisayar korsanı, önde gelen ABD kripto borsası Coinbase’in bir güvenlik açığını çözmesine ve olası kayıpların önüne geçmesine yardımcı oldu.

Tree of Alpha takma adını kullanan beyaz şapkalı bilgisayar korsanı, 19.500 abonesine acil bir HackerOne raporunu yaymak için Coinbase geliştiricileriyle iletişime geçebilecek biri olup olmadığını sormak için Twitter’a gitti.

Bilgisayar korsanı, potansiyel olarak “piyasaya zarar verebilecek” bir şey bulduklarını söylüyor.

“Buradaki herhangi biri bana Coinbase’deki biriyle, tercihen yönetim veya geliştirme ekibiyle, muhtemelen Briant Armstrong’un kendisiyle doğrudan bağlantı kurdu mu? Bir HackerOne raporu gönderiyorum ama korkarım bu bekleyemez. Daha fazlasını da söyleyemem, bu potansiyel olarak piyasaya zarar veriyor.”

HackerOne, Toyota, Starbucks, Spotify, Nintendo ve hatta ABD Savunma Bakanlığı gibi devlet kurumları dahil olmak üzere birçok büyük şirket ve kuruluş tarafından kullanılan bir hata ödül platformudur.

Tree of Alpha, Coinbase temsilcileriyle iletişime geçmeyi ve hatayı bir gün sonra düzeltmeyi başardı. Yatırımcıların metriklere ve gerçek zamanlı piyasa verilerine erişmesini sağlayan ticaret platformunun yeni Gelişmiş Ticaret özelliği bu süre zarfında geçici olarak kapatıldı.

Programcı, Coinbase’in hızlı tepkisinin ve birlikte çalışma isteğinin bir krizi önlediğini söylüyor.

“Gelişmiş Ticarete devam edildi ve istismarın önerildiği gibi yamalandığını doğruladım… Coinbase’in hızlı yanıtı, bazı ciddi şirket ve piyasa hasarlarını önledi.”

Coinbase CEO’su ve milyarder Brian Armstrong, programcıya istismarı düzelttiği ve olası bir erimeyi önlediği için teşekkür etti.

“Tree of Alpha, harikasın – ekibimizle birlikte çalıştığın için çok teşekkür ederim. Kripto topluluğunun birbirine nasıl yardım ettiğini seviyorum!”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir