Google’ın Ana Şirketi Alphabet, Web 3.0’da Sessizliğini Koruyor, Teknolojiye Değer Katmayı Planlıyor!


coinprojesi.com alphabet
google'ın ana şirketi alphabet, web 3.0'da sessizliğini koruyor, teknolojiye değer katmayı planlıyor! 2
  • Birkaç teknoloji firması için bir şemsiye şirket olan Alphabet, blok zinciri alanını ve Web 3.0’a değer katma yollarını izliyor.
  • Eleştirmenler, teknolojinin hala çok genç olduğunu ve şu anda sunduğu tek şeyin finansal spekülasyon olduğunu düşünüyor.

Ana şirketi Alphabet olan Google, şimdi blok zincirini ve bunun Web 3.0 teknolojisine nasıl değer katabileceğini araştırıyor. Bu, şirketin kazanç çağrısı sırasında Alphabet CEO’su Sundar Pichai’nin Salı günü yaptığı açıklamaya göre. Birkaç teknoloji firması için bir şemsiye firma olan Alphabet, 2021’in 4. çeyreğinde 20 milyar doların üzerinde toplu kâr açıkladı.

Web 3.0‘ın Alphabet’in mümkün olan en iyi şekilde geri dönmek isteyeceği bir şey olacağını ekleyerek, “Ne zaman bir yenilik olsa, bunu heyecan verici buluyorum” dedi.

Not olarak, bunlar Alphabet’in Web’in yeni merkezi olmayan versiyonuyla ilgili yaptığı ilk yorumlar ve geçici planlardır. Önde gelen blok zinciri oyuncuları Silicon Valley’in teknoloji devleri de dahil olmak üzere diğer firmalar, Web 3.0′ı benimseme konusunda Alphabet’in oldukça önündedir. Meta, Twitter ve Block, ödemeleri, madeni paraları ve kripto para birimlerini kullanan hizmetleri kapsayan Web 3.0 planlarına sahiptir. Geçen yılın sonlarında Polygon, 200 milyon dolarlık bir Web 3.0 oyun girişimi için Reddit’in kurucu ortağıyla birlikte çalıştı. Ancak Google, şimdiye kadar bu konuyla ilgili olarak kenarda kaldı.

Alfabe CEO’su Web 3.0, blok zinciri ve AR üzerinde ağırlığını koruyor!

Pichai, “Blockchain’e bakıyoruz… geniş uygulamalara sahip çok ilginç ve güçlü bir teknoloji” dedi.

Ek olarak, Google’un bulut bölümü tarafından yapılan yakın tarihli bir duyurudan bahsetti. İkincisi, dijital varlıklara yatırım yapan firmalarla daha fazla sözleşme kazanmayı amaçlıyor. Google, blockchain teknolojisinde uzmanlaşmış bir ekip oluşturdu. Bunun da ötesinde şirket, YouTube ve Haritalar gibi hizmetler aracılığıyla değer getirmeyi planladığı artırılmış gerçekliğe belirli yatırımlar yaptı. YouTube CEO’su Susan Wojcicki de kısa süre önce, karşılıksız tokenlere (NFT’ler) ve Metaverse’e girme planlarından bahsetti.

Bununla birlikte, Pichai kripto para birimleri ile ilgili herhangi bir açıklama yapmaktan kaçındı. Twitter, bu dijital para birimlerini yaratıcılarının bahşiş hizmetine dahil ediyor. Meta, Diem stabilcoin projesi için benzer umutlara sahipti, ancak bu, projeyi toplu olarak satma noktasına kitlesel olarak ezildi. Öte yandan Google, ödeme bölümü altındaki kripto para birimi çabalarını ilerletmek için geçen ay eski bir PayPal yöneticisini işe aldı.

Hala çok mu genç?

Web 3.0 misyonerleri, teknolojiyi Google gibi merkezi hizmet sağlayıcıların getirdiği sorunlara her derde deva olarak görüyor. Ancak diğer izleyiciler alanı eleştirdi ve aynı alana yapılan yatırımları uyardı. Eski Twitter CEO’su Jack Dorsey ve Tesla CEO’su Elon Musk, Web 3.0‘ı bir pazarlama modası olarak geçti. Wharton’ın blok zinciri profesörü Kevin Werbach, şu anda Web 3.0‘da çok az veya hiç etkinlik olmadığını söyledi:

Faaliyetlerin çoğu hala finansal spekülasyon, bu platformların çoğu hala gerçekten olgunlaşmamış durumda.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir