FTX ABD Başkanı Brett Harrison, Yeni Ticaret Özelliklerinin Kripto Piyasalarının İlerlemesi İçin Kritik Olduğunu Söyledi!


coinprojesi.com ccryptoo 1 1644891243 1400x800 1
ftx abd başkanı brett harrison, yeni ticaret özelliklerinin kripto piyasalarının i̇lerlemesi i̇çin kritik olduğunu söyledi! 2

FTX.US başkanı Brett Harrison, ticaret ürünlerinin genişlemesinin kripto varlık piyasalarının gelişimi için çok önemli olacağını söyledi.

FTX.US başkanı Brett Harrison, uzun bir Twitter ileti dizisinde, ABD kripto pazarlarının yatırımcıların risklerini çeşitlendirmesine ve portföylerini hedge etmesine olanak tanıyan belirli özelliklerden yoksun olduğunu söyledi.

“Bir finansal piyasanın temel amaçlarından biri riskin ifade edilmesine ve transferine izin vermekse, türevlerin varlığı kritik öneme sahiptir.

ABD’deki kripto piyasaları, türevler olmadan hisse senedi veya tahvil piyasalarında görülen ilerleme, olgunluk veya güvenlik düzeyine ulaşamayacak…

ABD kripto pazarlarında şu anda eksik olan gelişmiş bir pazarın özellikleri arasında şunlar yer almaktadır:

Kolayca hedge etme, pozisyonlarını sigortalama, fiyata ek olarak volatilite üzerine spekülasyon yapma, baz alım satım yoluyla faiz yakalama, marj yoluyla sermaye verimliliği sağlama ve dayanak varlıklara sahip olmayı gerektirmeden basitçe pozisyonlar elde etme yeteneği.”

FTX, Mart ayında Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’na (CFTC) türev platformu için marj ticaretini etkinleştirmek için bir başvuruda bulundu.

Harrison, türevlerin piyasalara kurumsal katılıma izin vermek için zorunlu olduğunu, çünkü yatırımcıların dayanak varlığın tamamını elinde tutmadan çeşitli pozisyonlarda sermayeyi verimli bir şekilde tahsis etmelerine izin verdiğini söylüyor.

Ayrıca, dijital varlıkların doğrudan gözetiminin henüz kurumlar için uygun olmadığını ve bunun türevlerin bir başka yararı olduğunu söylüyor.

“Etkili risk yönetimi araçları sınırlı kalacak ve kripto, olgunlaşmak için gerekli kurumsal likiditeyi çekmeyecek.

FTX US’nin düzenlenmiş türev borsası FTX US Türevleri üzerinde doğrudan marj sağlamak için CFTC’ye yaptığımız başvurunun, ABD’deki kripto türev piyasalarının gelişimini büyük ölçüde ilerleteceğine inanıyoruz.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir