Filecoin (FIL) 100 Dolar’ı Görecek Mi? Yatırımcılar Ne Yapmalı?


Kripto piyasası geçen ay büyük ölçüde kararsız kaldığından, çok popüler olmayan birkaç alt grup öne çıkmayı ve varlıklarını hissettirmeyi başardı. 25. sırada bulunan kripto para Filecoin kesinlikle onlardan biriydi. Messari’den alınan verilere göre, bu alt geçen ay %62,54’ün üzerinde değer kazandı.

Yükselişi tetikledi

Filecoin özellikle 21 Temmuz’da rallisine başladı, ancak hızı ancak 6 Ağustos’tan sonra önemli ölçüde iyileşti. Bitcoin’in fiyat trendinden yeterli işbirliğini almanın yanı sıra, Chainlink’in oracle protokolüyle olan ortaklığı ana katalizör görevi gördü.

Yukarıda belirtilen girişim, hibrit akıllı sözleşmelerin geliştirilmesini hızlandırmaya yardımcı olacaktır. Bunu başarmak için Chainlink’in merkezi olmayan oracle’ları, Filecoin’in merkezi olmayan depolaması ile tek bir uygulamada birleştirilecek. Ayrıca, ikili mimari, Filecoin’in blok zinciri ağına ek zincir içi ve zincir dışı oracle yetenekleri aşılayacaktır.

Şimdi, yukarıda bahsedilen gelişme, alt birimin yerel zirvelere ulaşmasına yardımcı olmuş olsa da, FIL’in mevcut değerlemesinin (78.9$), bu yılın başlarında elde ettiği Nisan ayının en yüksek seviyesinden (235$) oldukça uzak olduğu belirtilmelidir.

coinprojesi filecoin fil analiz grafik 1024x512 1
filecoin (fil) 100 dolar'ı görecek mi? yatırımcılar ne yapmalı? 2

Peki, yükseliş kısa ömürlü mü olacak?

Olmayacak. Fiyat listelerinde başarılı olmanın yanı sıra, FIL’in metrikleri de son zamanlarda oldukça etkileyiciydi.

İndeks Referans Sağlayıcı deposu bu yazının yazıldığı sırada sadece 7 dakika önce güncellendi. Bu aslında geliştiricilerin ve diğer topluluk üyelerinin projeye aktif olarak katkıda bulunduğunun bir işaret.

Ayrıca, bu yıl Mart ayında Grayscale Trust çoğunluğuna geçtikten sonra, bu altcoin daha da popülerlik kazanmayı başardı. Fiyatına da olumlu yansıdı. Şimdilik, Grayscale FIL Trust’ın yönetimi altında 5.5 milyon dolar değerinde varlığa sahip.

Nitekim, Filecoin’in hisselerinde geçen ayki kazançlar oldukça cazipti (%72.85). İlginç bir şekilde, aynı şey FIL’in HODLer’larını tek başına getirmeyi başardığından daha yüksekti. Bu alt değere dolaylı olarak maruz kalmak isteyen yatırımcılardan gelen talep önümüzdeki günlerde daha da artarken, paralel olarak FIL’in değerlemesinin kuzeye doğru gitmesi beklenebilir.

Kaynak: ByBt

Genel olarak, FIL’e doğrudan maruz kalan tüccarlar da son zamanlarda yükseliş görünümünü koruyorlar. Aynı durum, fonlama oranı verileri tarafından da yeniden teyit edildi. Yazma sırasında, ByBit’te %0.1 ve Binance’de %0.07 gibi yüksek pozitif değerler yansıttı. Ek olarak, FIL’in OI’si de yazının yazıldığı sırada üç ayın en yüksek seviyesinde oturuyordu ve bu da alt’ın piyasasına ek fon akışını gösteriyordu.

Vadeli işlemler piyasası bir yana, spot piyasa hacimleri de yükselişte. Basın zamanında 1 milyar aralığında dönüyorlardı .

Kaynak: ByBt

Filecoin’in metriklerinin neredeyse tamamı şu anda bir yükseliş hikayesi örüyor. Dolayısıyla, yukarıda bahsedilen metrikler aynı yöne giderse, önümüzdeki günlerde FIL’in fiyatının biraz daha yükselmesi ve 100$ da dahil olmak üzere psikolojik kriterleri aşması beklenebilir.

kaynak: ambcrypto

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir