FDIC, ABD Bankalarına Uyarı Verdi, Kripto Varlıkların Geleneksel Finans Sistemini Bozabileceğini Söyledi!


banka
fdic, abd bankalarına uyarı verdi, kripto varlıkların geleneksel finans sistemini bozabileceğini söyledi! 2

Federal Mevduat Sigorta Kurumu (FDIC), ABD bankalarına kripto varlıklarının güvenliği konusunda bir uyarı veriyor.

Düzenleyici kurum, yeni bir açıklamada, kripto ile ilgili faaliyetlerin hem kurumlar hem de tüketiciler için önemli finansal riskler oluşturabileceğini söylüyor.

“FDIC, FDIC tarafından denetlenen kurumların kripto ile ilgili faaliyetlere katılımını ele almak için bu mektubu yayınlıyor. Kriptoyla ilgili faaliyetler, önemli güvenlik ve sağlamlık risklerinin yanı sıra finansal istikrar ve tüketici koruma endişeleri doğurabilir.

Ayrıca, kripto ile ilgili faaliyetler henüz tam olarak anlaşılmadığından bu riskler ve endişeler gelişiyor.”

FDIC’ye göre, şu anda kripto varlıklarıyla ilgili en yaygın sorunlar, mülkiyet doğrulama sorunları, tüketici korumalarını çevreleyen kafa karışıklığı ve bunların kara para aklama gibi yasa dışı faaliyetlerde kullanılmasıdır.

Düzenleyici kurum tarafından belirtilen bir diğer önemli endişe, dijital varlıkların daha geniş finansal sistemi bozma potansiyelidir.

“Kripto varlık işlemlerinde veya kriptoyla ilgili faaliyetlerde bir aksama, bir kripto varlığını veya kriptoyla ilgili faaliyeti destekleyen finansal varlıklarda ‘çalışma’ ile sonuçlanabilir.

Diğer koşular gibi, bu da kendi kendini güçlendiren bir geri ödeme döngüsü yaratabilir ve finansal varlıkların yangın satışlarını tetikleyebilir ve bu da kritik fonlama piyasalarını bozabilir.”

FDIC, yetkileri altındaki tüm bankalardan kriptoyla ilgili faaliyetlerde bulunan veya bunu yapmayı düşünen tüm bankalardan niyetlerini FDIC’e bildirmelerini istiyor.

“FDIC, kripto ile ilgili faaliyetlerde bulunmayı düşünen FDIC tarafından denetlenen tüm kurumlardan, niyetlerini FDIC’ye bildirmelerini ve FDIC’nin ilgili risklerle ilgili olarak kurumla ilişki kurmasını sağlayacak tüm gerekli bilgileri sağlamalarını talep ediyor.

Halihazırda kripto ile ilgili faaliyetlerde bulunan FDIC tarafından denetlenen herhangi bir kurum, derhal FDIC’yi bilgilendirmelidir.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir